Milyarder, Sert İniş Uyarısında Bulundu

Milyarder, Sert İniş Uyarısında Bulundu
Milyarder, Sert İniş Uyarısında Bulundu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyarder Barry Sternlicht Sert İniş Uyarısında Bulundu

Milyarder Barry Sternlicht Sert İniş Uyarısında Bulundu - "Ekonomi Patlayacak" Diyor
Milyarder Barry Sternlicht Sert İniş Uyarısında Bulundu

Starwood Capital Group’un başkanı ve CEO’su milyarder Barry Sternlicht, faiz oranlarının düşmesi gerektiğini vurgulayarak ABD ekonomisinin patlayacağı konusunda uyardı. Ayrıca ekonominin “sert bir iniş yapacağını” vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Sert İniş, Ekonomik Patlama Üzerine Barry Sternlicht

Starwood Capital Group’un başkanı ve CEO’su milyarder Barry Sternlicht, Perşembe günü CNBC’ye verdiği röportajda ABD ekonomisinin durumunu tartıştı.

Federal Rezerv’in Çarşamba günü faiz oranlarını 25 baz puan (bps) artırmasının ardından Sternlicht, Fed’in bankacılık krizini gerekçe göstererek faiz oranlarını artırmayı bırakması gerektiğini yineledi. Son zamanlarda, Silicon Valley Bank ve Signature Bank dahil olmak üzere birçok büyük banka iflas etti .

Faiz oranlarını düşürmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bankaları bu şekilde yeniden sermayelendirirsiniz. Bence yeterince şey yaptılar,” diyen Sternlicht şunları ekledi:

Tahvil piyasası size ne olacağını söylüyor. Tahvil piyasası haklı. Faiz oranlarının düşmesi gerekiyor. Ekonomi patlamak üzere.

Geçen hafta, “tahvil kralı” olarak da bilinen milyarder Jeffrey Gundlach, tahvil piyasasının Federal Rezerv’in yakında faiz oranlarını önemli ölçüde indireceğine dair sinyal verdiğini de açıkladı.

Starwood Capital CEO’su, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın “küçük bir sineği öldürmek için sütün fiyatını iki sent düşürmek için bir buhar silindiri kullandığını” ileri sürdü: “O olduğunu anlamak için arabanın duvara çarptığını görmenize gerek yok. saatte 8.000 mil gidiyor ve duvara çarpacak. O uyardı:

Ekonomi ‘sert iniş’ yapacak.

Bazıları ABD’de sert bir iniş olacağına inanırken, bazıları yumuşak bir iniş hatta hiç iniş olmamasını bekliyor. Kısa bir süre önce ekonomist David Rosenberg, Philadelphia Federal Rezerv Bankası’nın 1968’den bu yana imalat işinin genel görünümünü inceledi ve ABD’nin ” ani bir inişe ” doğru gittiği sonucuna vardı.

Gundlach da dahil olmak üzere birçok kişi Federal Rezerv’in çok yakında faiz oranlarını indireceğine inanıyor . Ancak Fed Başkanı Jerome Powell, faiz indirimlerinin Fed’in temel senaryosunda olmadığını belirterek , enflasyonun hala çok yüksek olduğunu vurguladı. Bu arada, ekonomist ve altın bağımlısı Peter Schiff, enflasyonun çok daha kötüye gitmek üzere olduğu ve Amerikalıların yaşam maliyetlerinin çok yükseleceği konusunda uyardı .

Milyarder, Sert İniş Uyarısında Bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!