Lumoz, Polygon ve Celestia’da StableNet’i Başlatacak

Polygon (MATIC) Küçülmeye Devam Ediyor!
Polygon (MATIC) Küçülmeye Devam Ediyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lumoz, Polygon ve Celestia’da StableNet’i Başlatacak

Lumoz, Polygon ve Celestia'da StableNet'i başlatacak
Lumoz, Polygon ve Celestia’da StableNet’i Başlatacak

Lumoz (eski adıyla Opside) , benzersiz özelliklere sahip Ethereum Sanal Makinesine (EVM) bağlanabilen bir ZK-Rollup olan StableNet’i başlatma planlarını duyurdu . Lansman Aralık ayı için planlanıyor ve duyuru, RaaS Günü adı verilen Polygon ( MATIC ) ile birlikte düzenlenen bir etkinlik sırasında gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Polygon ekibi Lumoz’u ZK-RaaS platformu olarak onayladı. ZK-RaaS, kod arayüzleriyle etkileşime gerek kalmadan birkaç tıklamayla ZK-Rollup’ları (ikinci katman çözümleri) geliştiren bir hizmettir.

Özellikle Lumoz’un StableNet’i hem Poligon Zincir Geliştirme Kiti ( CDK ) hem de Celestia Veri Kullanılabilirliği ( DA ) üzerinde çalışacak . Polygon CDK, geliştiricilerin ZK destekli katman 2 çözümleri oluşturmasına olanak tanırken Celestia DA, birden fazla toplama ve Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamalarla (DApp’ler) entegrasyona olanak tanıyan modüler bir blok zinciridir.

StableNet’in Özellikleri

Lumoz’un 21 Kasım’da Finbold ile paylaştığı bir belgeye göre StableNet, “Ethereum ( ETH ) üzerine inşa edilmiş son teknoloji ürünü bir ZkEVM”dir. Lansmanı yapan şirket ayrıca ZK-Rollup çözümünün bazı geleceklerini de sundu.

İlginç bir şekilde, ağ gas ücretleri stablecoin Circle USD (USDC) cinsinden fiyatlandırılacak ve ödenecek. StableNet ayrıca bir “Optimize Edilmiş Gaz Ekonomik Modeli”ne sahip olacak ve Lumoz, “StableNet’te elde edilen tüm Gaz ücreti gelirinin topluluğa yeniden yatırılacağını” iddia ediyor. Toplulukta ekip, DApp geliştiricilerini, Likidite Sağlayıcılarını (LP’ler) ve düzenli kullanıcıları içerir.

Bahsetmeye değer bir diğer özellik ise StableNet’in “Çapraz Toplama İletişimi”ne sahip olmasıdır. Temel olarak StableNet, adreslerin Aave ( AAVE ) ve Uniswap ( UNI ) gibi Ethereum’un akıllı sözleşmeleriyle etkileşime girmesini sağlayacak .

“Bu, Polygon CDK’yı kullanan ve yayına giren ilk toplama olan Lumoz için önemli bir kilometre taşıdır ve aynı zamanda Polygon ve Celestia’dan resmi sertifika ve destek almaktadır. Gelecekte geliştiricilere ve projelere RaaS ile ilgili daha fazla hizmet sunmayı amaçlıyoruz.”

— Alvaro Fernandez, Lumoz’un COO’su.

Her şey dikkate alındığında, Lumoz’un duyurusu ZK-Rollup teknolojisinde ve blockchain inovasyonunda büyük bir ilerlemenin altını çiziyor.

 

Lumoz, Polygon ve Celestia’da StableNet’i Başlatacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!