Lihtenştayn, Bitcoin’i Ödeme Seçeneği Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor

Lihtenştayn, Bitcoin'i Ödeme Seçeneği Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor
Lihtenştayn, Bitcoin'i Ödeme Seçeneği Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lihtenştayn, Bitcoin’i Ödeme Seçeneği Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor

Lihtenştayn, Bitcoin'i ödeme seçeneği olarak kabul etmeyi planlıyor
Lihtenştayn, Bitcoin’i Ödeme Seçeneği Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor

Lihtenştayn Başbakanı Daniel Risch, geçtiğimiz günlerde ülke hükümetinin Bitcoin’i ( BTC ) resmi hizmetler için ödeme olarak kabul etmeyi düşündüğünü söyledi.

Risch, planın İsviçre frangı için alınan herhangi bir kripto para biriminin anında dönüştürülmesini gerektirdiğini söylüyor . Bu, döviz kurlarıyla ilgili tehlikeleri azaltmak için yapılır. Başbakan’ın 7 Mayıs’ta yayınlanan Alman Handelsblatt gazetesine verdiği bir röportajda , Frank’ın beyliğin resmi para birimi olduğunu ve Bitcoin’e Frank ile aynı statüde verilmeyeceğini belirttiği gibi .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Planla ilgili pek ayrıntı vermemesine rağmen, “Bitcoin ödeme seçeneğinin geleceğinden” bahsetti.

İsviçre’deki Zug ve Lugano, BTC ödemelerini kabul etmek için buna biraz benzer bir yöntem benimsedi. Yerel makamlar, kamu hizmetleriyle ilgili belirli vergi ve ücretlerin ödenmesi için BTC ödemelerinin kullanımını yasallaştırmak için adımlar attı. Lugano’daysanız McDonald’s bile Bitcoin’i kabul eder.

Lihtenştayn’ın Kripto Dostu Düzenlemeleri

Ek olarak, Lihtenştayn’ın kripto dostu düzenlemeleriyle ilgili haberler ilk kez manşetlere taşınmıyor; yalnızca en son örneği işaretler.

2019’da Lihtenştayn Blok Zinciri Yasası’nın kabul edilmesiyle Lihtenştayn, dünyada özellikle kripto para birimleriyle yasa çıkaran ilk hükümetlerden biri oldu .

O zamandan beri, kripto para birimlerine odaklanan bir dizi farklı işletme ülkede yerlerini aldı. Daha önce bahsedilen İsviçre’deki diğer beyliklerle birlikte, Lihtenştayn, Avrupa’da kripto para bankacılığı ve yatırım hizmetleri için genişleyen pazara hitap eden seçkin birkaç finans merkezinden biri olarak ortaya çıktı .

Zug’un “kripto vadisinde” de genel merkezleri bulunan Lihtenştayn Kripto Varlık Borsası (LCX) gibi şirketler, Alp ülkesinin asırlık bankacılık endüstrisini nasıl modernize ettiğini gösteriyor.

Lichtenstein gibi yerler, ilerici bir yasama duruşunu köklü finansal hizmetler işletmeleriyle birleştirerek kendilerini küresel kripto para birimi endüstrisinde uzmanlaşmış bir niş haline getiriyor.

 

Lihtenştayn, Bitcoin’i Ödeme Seçeneği Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!