Kripto Piyasası Neden Bugün Yükselişte?

Kripto Piyasası Neden Bugün Yükselişte?
Kripto Piyasası Neden Bugün Yükselişte?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Piyasası Neden Bugün Yükselişte?

Kripto piyasası neden bugün yükselişte?
Kripto Piyasası Neden Bugün Yükselişte?

Birkaç istisna dışında, kripto para piyasasının çoğunluğu daha parlak görünmeye başlıyor ve sektörün toplam piyasa değeri, en büyük temsilcileri Bitcoin (BTC ) ve Ethereum ( ETH ) öncülüğünde son 24 saatte %1,66 arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Spesifik olarak, kripto pazarının toplam piyasa değeri şu anda 1,05 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor; bu, 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) çok altında, ancak kripto para biriminden alınan verilere göre onu neredeyse 1 trilyon doların altına getiren bir düşüşün ardından yine de hoş bir değişiklik . kripto izleme platformu CoinMarketCap 14 Eylül’de.

Toplam kripto piyasası değeri 24 saatlik grafik. Kaynak: CoinMarketCap
Toplam kripto piyasası değeri 24 saatlik grafik. Kaynak: CoinMarketCap

TÜFE Raporu Etkisi

Kripto para birimi ve blockchain analiz platformu Santiment’in gözlemlerine göre olumlu değişiklik, Ağustos ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunun yayınlanmasının ardından geldi; beklenen %3,6’ya kıyasla %3,7’lik bir artış kaydedildi. +%4,3 artış.

Üstelik, “TÜFE” ve ” enflasyon ” ile ilgili sosyal tartışma oranlarının artması, ancak “Temmuz ve Ağustos aylarına kıyasla pek fazla tartışma olmaması” da platform analistlerinin olumlu bir şey olarak değerlendirdiği bir gerçek. 13 Eylül’de paylaşılan bir X gönderisinde açıklandı.

Bitcoin fiyatları ile 'TÜFE' ve 'enflasyonun' sosyal tartışma oranları. Kaynak: Santiment
Bitcoin fiyatları ile ‘TÜFE’ ve ‘enflasyonun’ sosyal tartışma oranları. Kaynak: Santiment

FTX Satış Etkisi

Bu arada, gözden düşmüş kripto borsa platformu FTX’in haftada 100 ila 200 milyon dolarlık gruplar halinde tuttuğu 3,4 milyar dolarlık kripto varlıklarının beklenen tasfiyesine ilişkin korkular artıyor , bu da sektör üzerinde satış baskısı yaratıyor ve muhtemelen daha güçlü bir toparlanmayı engelliyor.

Spesifik olarak, baskı en fazla Solana’da ( SOL ), FTX’in 685 milyon doları elinde tutuyor, bunu 529 milyon doları FTX Token ( FTT ), 268 milyon doları Bitcoin , 90 milyon doları Ethereum , 67 milyon doları Aptos ( APT ) takip ediyor. 42 milyon dolar Dogecoin ( DOGE ), 39 milyon dolar Polygon ( MATIC ), 35 milyon dolar BitDAO ( BIT ) ve 29 milyon dolar XRP .

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, kripto piyasasının pozitif ivmeyi sürdürüp sürdürmeyeceğini ve özellikle kripto analiz web sitesi CoinCodex’in fiyat tahmin algoritması önümüzdeki aylarda Bitcoin için bir artış öngördüğü için , bunu yukarı yönde daha önemli ilerlemelerle takip edip edemeyeceğini zaman gösterecek.

 

 

Kripto Piyasası Neden Bugün Yükselişte?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!