Kripto Piyasası Belirsizlik İçinde!

Kripto Piyasası Belirsizlik İçinde!
Kripto Piyasası Belirsizlik İçinde!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Piyasası Belirsizlik İçinde!

Kripto Piyasası Belirsizlik İçinde!
Kripto Piyasası Belirsizlik İçinde!

Genel kripto para piyasası , olumlu düzenlemeler gibi faktörlerle desteklenen olumlu kazanımların muhtemelen devam edeceği beklentisiyle Bitcoin ( BTC ) öncülüğünde son haftalarda yükseliş ivmesi yakaladı .

Beklentilerin ortasında, kripto analisti AlanSantana, 29 Kasım’da TradingView’de yayınlanan bir gönderide , teknik göstergelerin yükseliş ve düşüş güçleri arasında potansiyel bir hesaplaşmaya işaret etmesi nedeniyle piyasanın dengede göründüğünü öne sürdü .

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Yükselen fiyatlar, yeni zirveler ve hareketli ortalamaların üzerindeki işlemlerle işaretlenen genel olarak olumlu teknik tabloya rağmen analist, ihtiyatlı kalmanın gerekliliğini vurguladı ve oynaklığıyla bilinen piyasanın hızlı bir geri dönüş geçmişi gösterdiğine dikkat çekti.

Bitcoin fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin fiyat analiz tablosu. Kaynak: TradingView

“Grafik teknikleri kesinlikle yükselişe işaret etse de işler her zaman değişebilir. Değişim uzun bir süre aynı şeyi gördükten sonra gelir. Değişim her zaman mevcuttur ve iş başındadır, perde arkasında gerçekleşebilir, dolayısıyla grafikte görünmeyebilir” dedi.

Tarihsel Korelasyonlar

Bitcoin’in son yılların en düşük seviyesine ulaştığı Kasım 2022’deki durumu değerlendiren analist, teknik verilerin büyük ölçüde düşüş eğiliminde olduğunu belirtti . Ancak Bitcoin bu sinyallere meydan okudu ve güçlü bir toparlanmaya ve ardından yükseliş döngüsüne yol açan bir tersine dönüş başlattı.

Aynı zamanda, mevcut senaryo güçlü bir yükseliş eğilimi sunuyor ve haftalık grafik ek büyüme için yer olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, daha önce 2022’nin başı ile ortası arasındaki destek seviyesi olan önemli bir direnç seviyesi artık meydan okunuyor.

Alım satım uzmanı ayrıca potansiyel düşüş sinyallerini de paylaştı ve Binance’e yönelik olası cezai suçlamalarla ilgili son haberleri endişe kaynağı olarak gösterdi. Yetkililerin harekete geçmeden önce dört aydan fazla beklemesi, düşüş sinyali olarak görülüyor ve Bitcoin’in yükseliş dalgasının ömrü hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Piyasa hareketleriyle ilgili olarak, Bitcoin ve diğer altcoinleri satın almak için borsalara stabilcoin akışı olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte, önemli miktarlarda Bitcoin, Ethereum ( ETH ) ve diğer büyük altcoinlerin borsalara eşzamanlı hareketi, balinaların boşaltmaya hazırlanabileceğini gösteriyor ve mevcut piyasa hissiyatına düşüş yönlü bir zemin katıyor.

Bitcoin ETF Heyecanı

Ayrıca analiz, tarihsel olarak Bitcoin fiyatında toparlanma öncesinde bir düzeltmeyi tetikleyen yarılanma olayı gibi yaklaşan olaylara odaklandı. Ayrıca analistle spot Bitcoin borsa yatırım fonu ( ETF ) hakkında da görüşerek bu fonu çevreleyen aşırı abartıya karşı uyarıda bulundu.

Ethereum Birleşmesi gibi geçmişteki olaylarla paralellikler kuran uzman, yoğun heyecanın çoğu zaman düşüş yönlü sonuçlardan önce geldiğini öne sürdü.

“Para. Bu ETF’ler sayesinde milyarlarca, milyarlarca, milyarlarca, milyarlarca ve daha fazlasının geleceğini söylüyorlar, gerçekten mi? Mesele şu ki, bu ETF’ler, bu “geleneksel ticaret araçları” müşterilerine Bitcoin satmayacak; hisse senetleri, kuponlar, ekrandaki rakamlar falan satacaklar. Bitcoin’e ihtiyaçları varsa, onu şimdi alıyorlar ya da daha sonra müşterilerinin fonlarına yedek olarak kullanmak için uzun zaman önce satın alıyorlar” diye ekledi.

Bu arada Bitcoin 38.000 dolar sınırını geri almayı hedefliyor. Haberin yayınlandığı tarihte ilk kripto para biriminin değeri 37.728 dolardı ve günlük kayıplar %1’den azdı.

Kripto Piyasası Belirsizlik İçinde!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!