Kripto Fonlarına 11 Haftalık Giriş Serisi Sona Erdi!

Bitcoin İçin Sırada 35 Bin Dolar Mı Var?
Bitcoin İçin Sırada 35 Bin Dolar Mı Var?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Fonlarına 11 Haftalık Giriş Serisi Sona Erdi

Dijital varlık yatırım ürünlerine net girişler 11 hafta boyunca arttı ancak geçen hafta Bitcoin’den 33 milyon dolar çıkış gerçekleşti.

Son haftalarda Bitcoin’in değerinin düşmeye başlamasıyla birlikte kripto pazarında önemli bir yükseliş yaşanırken, varlık yöneticileri CoinShares, Bitwise, Grayscale, ProShares ve 21Shares’in sahip olduğu kripto fonları 1.600 kayıpla 1 milyon dolar net çıkış kaydetti. Böylece haftalık girişlerin üst üste 11. haftası sona erdi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin tabanlı fonlar özellikle büyük çıkışlar yaşadı; geçen hafta Bitcoin’den 32,8 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Altcoin’lerin 21 milyon dolarlık giriş kaydettiğini, Ethereum ve Avalanche’ın ise sırasıyla 4,4 milyon dolar ve 1 milyon dolarlık çıkış kaydettiğini söyledi.

 


”Geçen hafta küçük çıkışlar yaşandı, ancak bölgesel farklılıklar, bunun varlık sınıfına yönelik duyarlılıkta bir dönüşten ziyade kâr elde etmeyle daha çok ilgili olduğunu gösteriyor. Haftalık toplam çıkışlar: 16 milyon ABD Doları, Bitcoin’de ise 33 milyon dolar çıkış kaydedildi.”

CoinShares’in son raporu, bu hamlenin gelecek daha fazla kârın göstergesi olduğunu belirtiyor. CoinShares araştırma başkanı James Butterfill ayrıca bölgesel akışlardaki farklılıkların, varlık sınıflarına yönelik genel hassasiyetlerden ziyade yatırımcıların kâr elde etme eğilimiyle ilgili olduğunu açıkladı.

Rapora göre bu net girişler ABD ve Almanya pazarlarından geldi. ABD pazarından 18,3 milyon dolarlık, Almanya pazarından ise 9,7 milyon dolarlık çıkış kaydedildi. Ancak girişler devam edecek. İsviçre’ye 9,1 milyon dolarlık, Kanada’ya ise 6,9 ​​milyon dolarlık giriş kaydedildi.

 

Kripto Fonlarına 11 Haftalık Giriş Serisi Sona Erdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!