Kongre ve Kriptoda Bu Hafta: Önemli İçgörüler

Kongre ve Kriptoda Bu Hafta: Önemli İçgörüler
Kongre ve Kriptoda Bu Hafta: Önemli İçgörüler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kongre ve Kriptoda Bu Hafta: Önemli İçgörüler

Kongre ve kriptoda bu hafta: Önemli içgörüler
Kongre ve Kriptoda Bu Hafta: Önemli İçgörüler

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ), kripto para borsalarındaki yasa dışı davranışları engelleme sözü verirken ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ), kripto para birimleri konusunda yasal netlik oluşturmak için acele etmiyor , ABD Kongresi ilerleme kaydediyor gibi görünüyor. stabilcoin mevzuatı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Gerçekten de, Hükümet Direktörü Ron Hammond’un Twitter ileti dizisine göre, Kongre Nisan ayında 2022 yasa taslağını yeniden canlandırdığı ve şimdi Temsilciler Meclisi’ne taşındığı için iki partili ‘ McHenry/Waters stablecoin tasarısı’ tekrar masaya geldi. Kâr amacı gütmeyen bir kripto savunucusu grubu olan Blockchain Association’daki ilişkiler , 15 Mayıs’ta.

İki Partili Kripto Çabaları

Hammond’un belirttiği gibi, “her iki taraftaki politika yapıcılar sosyal medya devinin finansal hizmetlere dalmasına şüpheyle baktıklarından”, “stabilcoin tasarısının Facebook’un Libra programının incelenmesiyle başlayan iki partili işbirliğinde derin kökleri var” ve bu da Libra’nın birkaç sonra katlanmasına neden oldu . duruşmalar

“Terazi sonrası, Capitol Hill’deki konuşmaların çoğu rezervlere odaklandı. Bu endişenin büyük bir kısmı, yabancı merkezli Tether ( USDT ) ve rezervlerin şeffaflığıyla ilgili sorulardan kaynaklanıyordu . Her iki taraf da geniş pazar varlıkları göz önüne alındığında bu şeffaflık eksikliğinden korkuyordu.”

Bu arada, Biden Yönetiminin SEC, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) dahil olmak üzere bankacılık düzenleyicilerine danıştığını açıkladı . Federal Rezerv, stablecoin düzenlemesinin önkoşulları üzerine, 2021’de Kongre’nin mevzuatı mümkün olan en kısa sürede geçirmesi gerektiği veya düzenleyicilerin devreye gireceği sonucuna varıyor.

Bunu akılda tutarak, “Meclis liderleri Patrick McHenry ve Maxine Waters, 2022’nin büyük bir bölümünü duruşmalar düzenleyerek, paydaşları dahil ederek ve bir yasa taslağı hazırlayarak geçirdi”, ancak seçim nedeniyle bitirmeden önce zamanları tükendi. Bu arada, Terra ekosisteminin patlaması Kongre üzerindeki baskıyı bir an önce harekete geçmesi için yeniledi.

Düzenleyicilerin Sabrı Tükeniyor

2023’ün başlarında Meclis konuyla ilgili birkaç oturum düzenledi, ancak bazı düzenleyiciler (SEC gibi) sabrını yitirdi ve harekete geçti. FTX çöküşünden sonra , ana endişeler müşteri fonlarının saklanması ve ayrılmasına kaydı.

Daha yakın zamanlarda, çok sayıda Cumhuriyetçi ve Demokrat temsilci, daha önceki iki partili taslaktaki aynı hükümlerin birçoğunu içeren ayrı taslaklar teklif ettiler, ancak çekişme kemiği eyaletin federal düzenleyicilere karşı rolü ve Hammond her iki tarafın da bir araya gelip gelmeyeceğini merak ederken, bunun mümkün olduğundan emin.

Sonuç olarak, birçok Demokrat ve Cumhuriyetçinin “ilkeler üzerinde hemfikir olduğuna ve siyasi ve önemli gecikmeler olsa da” Meclis istikrarlı paralar hakkında daha fazla duruşma yaptıkça büyük olasılıkla bunları çözeceklerine inanıyor. Ancak, Senato’nun tasarıyı kabul edip etmeyeceği sorusu hala devam ediyor.

SEC Açıklama Yapmayı Reddediyor

İlginç bir şekilde SEC, son zamanlarda kripto ve sabit paralar için mevzuatın gerekli olmadığını, 2021 konumundan, diğer bankacılık bekçilerinden ve Kongre’deki her iki taraftan uzaklaştığını iddia etmeye başladı. Kripto borsası Coinbase’in kripto düzenlemesine ilişkin açıklama talebine verdiği yanıtta şunları söyledi:

“Ne menkul kıymetler kanunları ne de İdari Usul Kanunu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Coinbase’in talep ettiği ‘dijital varlıklar’ ile ilgili geniş kapsamlı yeni düzenlemeleri yayınlama yükümlülüğü getirmiyor.”

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, yanıttan duyduğu üzüntüyü dile getirerek , bunu “yankılanan bir belki” olarak nitelendirdi ve SEC’in kural koymanın yıllar alabileceği ve acelesi olmadığı, ancak yaptırımı kullanmaya devam edeceği yönündeki tutumunu savunduğunu belirtti. yerine eylemler.

Bu en son gelişmenin ışığında, böyle bir tepkinin ABD Kongresi ve Senatosu’nun her iki tarafındaki karar vericiler tarafından daha güçlü ve daha hızlı bir eylem planına yol açıp açmayacağı sorusu yanıtsız kalmaktadır.

 

 

Kongre ve Kriptoda Bu Hafta: Önemli İçgörüler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!