İngiltere Kripto İçin Sert Kurallar Hazırlıyor!

İngiltere Kripto İçin Sert Kurallar Hazırlıyor!
İngiltere Kripto İçin Sert Kurallar Hazırlıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Kripto İçin Sert Kurallar Hazırlıyor!

Bir süreliğine otobüs ve metro duraklarındaki reklamları kaldırana kadar kripto para karşıtı bir duruş sergileyen İngiltere hükümeti, önümüzdeki aylarda sabit coinleri ve staking hizmetlerini hedef alacak gibi görünüyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Amerikan medyası Bloomberg’in haberine göre bu ülkenin Maliye Bakan Yardımcısı Bim Afolami, Coinbase borsasının Londra’da düzenlediği etkinlikte konuştu ve düzenlemelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Hükümet yetkilisi ve Maliye Bakanı Jeremy Hunt’ın yardımcısı Afolami şunları söyledi: “Sabit coinler ve staking ile ilgili sorunları mümkün olan en kısa sürede çözeceğiz. Bu konuda çok çalışıyoruz. Yeni kuralların kitaplarda yer almasını sağlamak için her şeyi yapacağız. Bu başvuruyu 6 ay içerisinde tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Ancak Bloomberg’in haberinde, ne tür kısıtlamalar veya gelecek düzenlemelere ilişkin herhangi bir ayrıntı yer almıyor.

Ether stakingi sunan Coinbase borsasına da konuyla ilgili ABD düzenleyicisi SEC tarafından dava açıldı. Pek çok işletme, katı hükümet düzenlemeleri ve yasakları nedeniyle İngiltere’yi terk etmek zorunda kaldı.

İngiltere’de art arda istifaların yaşandığı bir dönemde, 2022’de Şansölye seçilen Rishi Sunak, defalarca ülkeyi bir kripto para birimi merkezine dönüştürmek istediğini söylemişti. Ancak Sunak yine de bunun için kripto sektöründen eleştiriler aldı. İngiliz kripto şirketleri ülkede hâlâ net bir düzenlemenin olmadığını söylüyor.

İngiltere Kripto İçin Sert Kurallar Hazırlıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!