IMF Ekonomistlerinden, Kripto Para Düzenleme Açıklaması!

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: 3 FED Yöneticisi, Faiz ve Enflasyon Oranlarını Yorumladı!
Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: 3 FED Yöneticisi, Faiz ve Enflasyon Oranlarını Yorumladı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IMF Ekonomistlerinden, Kripto Para Düzenleme Açıklaması!

IMF Ekonomistleri, Ülkelerin Yasaklamak Yerine Kripto Talep Sürücülerini Ele Alması Gerektiğini Söyledi
IMF Ekonomistlerinden, Kripto Para Düzenleme Açıklaması!

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) ekonomistleri, kripto para birimini yasaklamanın “uzun vadede etkili olmayabileceği” konusunda uyardı. Kriptoyu yasaklamak yerine, ülkelerin “vatandaşların karşılanmamış dijital ödeme ihtiyaçları da dahil olmak üzere kripto talebinin itici güçlerini” ele alması gerektiğini öne sürüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Kripto Kabulü, Yasaklanması ve Düzenleme Konusunda IMF Ekonomistleri

Uluslararası Para Fonu (IMF), Perşembe günü “Kripto Kullanımı Değişirken Latin Amerika ve Karayipler’de Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine İlgi Artıyor” başlıklı bir makale yayınladı. Makale, IMF’nin kıdemli ekonomisti Rina Bhattacharya, ekonomist Dmitry Vasilyev ve IMF’nin Batı Yarımküre Departmanında bir bölüm şefi olan Mauricio Villafuerte tarafından yazılmıştır.

IMF ekonomistleri , Chainalysis’e göre dört Latin Amerika ülkesinin (Brezilya, Arjantin, Kolombiya ve Ekvador) kripto benimseme açısından dünya çapında ilk 20 ülke arasında yer aldığını vurguladı . Ancak şunu vurguladılar:

Kripto varlığın benimsenmesi, özellikle makroekonomik istikrarsızlık, düşük kurumsal güvenilirlik, önemli sermaye akışları, yolsuzluk ve kapsamlı kayıt dışı sektörler geçmişi olan savunmasız LAC [Latin Amerika ve Karayipler] ülkeleri için çok sayıda zorluk ve risk sunuyor.

Ekonomistler, kripto düzenlemelerinin Latin Amerika ve Karayip ülkelerinde farklılık gösterdiğini açıkladı. El Salvador’un bitcoin’i yasal ihale haline getirdiğine dikkat çekerken, “Arjantin ve Dominik Cumhuriyeti gibi diğer ülkeler, finansal istikrar, para birimi ve varlık ikamesi, vergi kaçakçılığı, yolsuzluk üzerindeki etkileriyle ilgili endişeler nedeniyle kripto varlıkların kullanımını yasakladılar” dediler. ve kara para aklama.

Ekonomistler, “Kripto varlıkların ülke koşullarına göre değişen riskler taşıdığını” belirterek şu sonuca vardı:

Birkaç ülke riskleri nedeniyle kripto varlıklarını tamamen yasaklamış olsa da, bu yaklaşım uzun vadede etkili olmayabilir. Bölge bunun yerine, vatandaşların karşılanmamış dijital ödeme ihtiyaçları da dahil olmak üzere kripto talebinin itici güçlerini ele almaya ve kripto varlık işlemlerini ulusal istatistiklere kaydederek şeffaflığı artırmaya odaklanmalıdır.

IMF Ekonomistlerinden, Kripto Para Düzenleme Açıklaması!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!