HSBC ve Nationwide, Kripto Alımlarına Kısıtlamalar Getiriyor

HSBC ve Nationwide, Kripto Alımlarına Kısıtlamalar Getiriyor
HSBC ve Nationwide, Kripto Alımlarına Kısıtlamalar Getiriyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HSBC ve Nationwide, İngiltere’de Kripto Alımlarına Yeni Kısıtlamalar Getiriyor

HSBC ve Nationwide, İngiltere'de Kripto Alımlarına Yeni Kısıtlamalar Getiriyor
HSBC ve Nationwide, İngiltere’de Kripto Alımlarına Yeni Kısıtlamalar Getiriyor

Birleşik Krallık’ta kripto para birimlerinin satın alınmasına ilişkin yeni sınırlamalar, bankacılık devleri HSBC ve Nationwide tarafından uygulandı .

Özellikle, iki finansal kurum, finansal hizmetler sektörünü denetleyen İngiliz düzenleyici olan Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından kripto para birimlerinin satın alınmasıyla ilgili tehlikeler hakkında yayınlanan bir uyarıyı vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Nationwide’ın 2 Mart Perşembe günü müşterilerine kripto para birimleri satın alma limitlerini bildiren bir e-posta gönderdiği bildirildi. Nationwide tarafından yayınlanan ve Twitter’da birçok kullanıcı tarafından dağıtılan bir e-postaya göre şirket, değişikliklerin yapılmasından iki gün sonra “28 Şubat’tan itibaren kripto para birimi satın alımına kısıtlamalar getireceğiz” dedi ve şunları söyledi:

“Finansal hizmetler endüstrisini düzenleyen Finansal Davranış Otoritesi (FCA), kripto para birimi satın almayla ilgili belirli risklerin altını çizdi. <..> Bir cari hesaptan kripto borsalarına yapılan kart ödemelerine limitler getireceğiz” diye devam eden e-posta, yeni günlük kart limitinin Flexone hesapları için 100 İngiliz Sterlini ve diğer cari hesap türleri için 5.000 Sterlin olduğunu ekliyor.

HSBC, Kredi Kartıyla Kripto Para Alımını Kaldırıyor

Geçen hafta, Twitter’daki bazı kullanıcılar, çok uluslu finans şirketi HSBC tarafından kripto para birimleri satın alınmasını tartışan kendilerine gönderildiğini söyledikleri bir e-posta yayınladı. HSBC’nin e-postada şunları yazdığı bildirildi:

“23 Şubat 2023’ten itibaren, kredi kartlarımızı kullanarak kripto para birimi satın alma işlemlerine artık izin vermeyeceğiz. Bunun nedeni sizin için olası risktir. Finansal Yürütme Otoritesi, çok yüksek riskli, spekülatif yatırımlar olarak görüldüğü için kripto varlıklarına yatırım yapılmaması konusunda uyarıda bulundu” dedi.

Kripto para birimlerinin satın alınması, Birleşik Krallık’ta artan sayıda banka tarafından kısıtlanmaktadır . Hem Santander UK hem de Starling Bank, geçtiğimiz Kasım ayında fonların kripto para birimi borsalarına hareketine benzer sınırlamalar getirdi.

HSBC ve Nationwide, Kripto Alımlarına Kısıtlamalar Getiriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!