Hong Kong Spot Kripto ETF’ni Piyasaya Sürebilir!

Hong Kong Spot Kripto ETF'ni Piyasaya Sürebilir!
Hong Kong Spot Kripto ETF'ni Piyasaya Sürebilir!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hong Kong Spot Kripto ETF’ni Piyasaya Sürebilir!

Hong Kong lisanslı kripto para borsası OSL’nin genel müdürü ve düzenleme başkanı Gary Tiu, bu yılın ortasında ilk spot kripto para borsası yatırım fonunu (ETF) başlatabileceğini söyledi.

Hong Kong Economic Dergisi Pazartesi günü Tiu’nun, OSL’nin bir dizi fon şirketiyle yakın temas halinde olduğunu ve beş ila 10’unun şu anda bu tür ETF’ler üzerinde çalıştığını söylediğini bildirdi. Tiu, yaklaşık beş şirketin diğerlerinden daha hızlı hareket etmeye başladığını ve bu yılın ortasında Hong Kong’un ilk spot kripto ETF’sini başlatabileceklerini ekledi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Tiu ayrıca, basında çıkan haberlere göre şehirde şu anda yalnızca iki lisanslı kripto para borsası bulunduğundan, fon şirketleriyle çalışırken aşırı ücretlerden kaçınmaları için borsalar üzerindeki baskıyı da kabul etti.

Tiu, Pazartesi günü The Block ile medya raporunun ayrıntılarını doğruladı ve Spot Cryptocurrency ETF’nin lansmanının şehrin kripto alanında çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Şöyle ekledi: “Bu ETF’ler, temeldeki dijital varlıklar için düzenlenmiş bir piyasayı teşvik edecek, bir yerli yatırımcı koruma modeli oluşturacak, düzenlenmiş dijital varlık platformlarının geleneksel finans kurumlarıyla entegrasyonunu hızlandıracak ve çok daha fazlasını sağlayacak. Önemli faydalar sunuyor”

OSL yöneticisinin yorumları, Hong Kong’daki bir başka lisanslı kripto borsası olan HashKey’in bu ayın başlarında potansiyel bir spot kripto ETF’si başlatmayı düşünmek için varlık yöneticileriyle görüşmelerde bulunduğunu duyurmasının ardından geldi. Hashkey’in baş işletme sorumlusu Livio Weng, yaklaşık 10 fon şirketinin şehirde bu tür ETF’leri başlatmayı düşünmeye başladığını söyledi.

Bloomberg’e göre, Hong Kong merkezli finansal hizmetler şirketi Venture Smart Financial Holdings geçen hafta, muhtemelen ilk çeyrekte bir spot Bitcoin ETF başlatma planlarını duyurdu. Yönetilen potansiyel ETF varlıklarının bu yılın sonuna kadar 500 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Hazır ol

Hong Kong, spot kripto ETF’lerinin önünü açmaya hazırlanıyor. Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu ve Hong Kong’un fiili merkez bankası olan Hong Kong Para Otoritesi, Aralık ayında her iki kurumun da mevcut politikalarını gözden geçirdiklerini duyurdu. Düzenleyiciler, spot kripto ETF’lerine yönelik gereksinimleri ele alan iki genelge yayınladı.

SFC Aralık ayında yayınladığı genelgede, spot kripto ETF’lerinden yapılan kripto işlemlerinin SFC lisanslı kripto platformları veya lisanslı finansal kurumlar aracılığıyla yapılması gerektiğini söyledi.

Hong Kong’da şu anda Samsung Bitcoin Vadeli İşlemler Aktif ETF, CSOP Bitcoin Vadeli İşlemler ETF ve CSOP Ether Vadeli İşlemler ETF dahil olmak üzere birçok vadeli işlem tabanlı kripto ETF listelenmiştir.

Hong Kong Spot Kripto ETF’ni Piyasaya Sürebilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Piyasa uçar ytd.

    Cevapla
Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!