Grayscale’den Coinbase’ye Bitcoin Transferi! Peki Neden?

Bitcoin'in Fiyatına Karar Verecek 2 Temel Seviye
Bitcoin'in Fiyatına Karar Verecek 2 Temel Seviye
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grayscale’den Coinbase’ye Bitcoin Transferi!

Geçtiğimiz hafta Bitcoin Spot ETF başvurusu resmi olarak onaylanan Grayscale, Coinbase borsasına büyük ölçekli transferler yapmaya devam ediyor. Cuma günü 4.000 BTC’yi, dün ise 9.000 BTC’yi Coinbase’e aktaran şirket, ABD piyasaları açıldığında borsaya yaklaşık 19.000 (18.635) Bitcoin aktardı.

Bu transfer, Grayscale tarafından Coinbase borsasına son üç iş gününde (ABD piyasaları Pazartesi günleri kapalıdır) aktarılan BTC sayısını 30.000 binin üzerine çıkarıyo

Bitcoin’de Ciddi Düşüş Gelmedi

Bu transferler Bitcoin fiyatlarında önemli bir düşüşe neden olmadı. Dün gerçekleşen 9.000 transfer sırasında Bitcoin önce 42.000 dolara düştü, ardından tekrar 43.000 dolara yükseldi. Bugünkü teslimatın ardından fiyat başlangıçta 42.200 dolara düştü, ancak daha sonra tekrar 42.800 dolara yükseldi.

Transferlerin sebebi ne?

Uzmanlar, transferin arkasında GBTC hisseleriyle uzun bağları olan yatırımcıların olabileceğine inanıyor. Bilindiği üzere Grayscale, müşterilerin GBTC hisselerini ETF’ye dönene kadar istedikleri zaman satmalarına izin vermiyordu. Varlıklar en az altı ay süreyle donduruluyordu.

2022 ve 2023 yıllarında iskonto oranındaki hızlı artış nedeniyle GBTC hisse senedinin değeri önemli ölçüde düştü. Bu durum da yine müşterilerin, indirimin kapanmasını beklemesine yol açmıştı.. GBTC’nin ETF’ye dönüştürülmesi bu indirime son verdi ve aktivasyon, yıllardır satış yapmak isteyen müşterilere kapıyı açtı.

Grayscale’den Coinbase’ye Bitcoin Transferi! Peki Neden?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!