Grayscale Zaferi Sonrası Gensler’ın Bitcoin ETF Tutumu Değişiyor mu?

SEC başkanı Gensler'ın Hedefinde Yine Kripto Varlıklar Var!
SEC başkanı Gensler'ın Hedefinde Yine Kripto Varlıklar Var!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grayscale Zaferi Sonrası Gensler’ın Bitcoin ETF Tutumu Değişiyor mu?

SEC Başkanı Gary Gensler’in Grayscale davası zaferinin “yeni bir bakış açısı” sağladığını söylemesi, SEC’in Bitcoin ETF’leri konusundaki duruşunun değişebileceği iddiasını güçlendirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gensler, Grayscale lehine yakın zamanda açılan bir davanın sonuçlanmasının ardından Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) hakkındaki duruşunun yumuşadığına dair işaretler gösteriyor gibi görünüyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Ağustos ayında bir yargıç, SEC’in Grayscale Investments Bitcoin Trust aracılığıyla yapılan bir ETF teklifini reddetme kararını bozdu.

”Bir Düzine Başvuru Üzerinde Çalışmalarımız Sürüyor”

SEC Başkanı Gary Gensler, 14 Aralık’ta CNBC’ye verdiği röportajda, henüz karar aşamasında olan Spot Bitcoin ETF başvurusu hakkında konuştu. Gensler, SEC’in şu anda “sekiz ila 12” başvuru üzerinde çalıştığını söyledi.

Gensler, bu taleplerden bazılarının geçmişte reddedildiğini, ancak son zamanlarda mahkemelerin konuya odaklandığını, bunun da ETF’lere yönelik tutum ve yaklaşımının değiştiği yorumlarına yol açtığını söyledi.

“Bu nedenle bu mahkeme kararlarına dayanarak konuya yeni bir bakış atıyoruz.”

BlackRock, Fidelity, Grayscale, Galaxy, VanEck ve Valkyrie gibi önde gelen varlık yöneticileri, Bitcoin ETF’de yer alma yarışına katılıyor. Tüm başvurular şu anda beklemede ancak SEC yakın zamanda BlackRock ve bazı şirketlerle arka arkaya toplantılar düzenledi. Bazı analistler toplu onayların Ocak 2024’ün başlarında gerçekleşmesini bekliyor.

Grayscale Zaferi Sonrası Gensler’ın Bitcoin ETF Tutumu Değişiyor mu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!