featured

Google Bard’a Ripple’ın SEC Davasını Kazanıp Kazanmayacağını Sorduk; İşte Cevap

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google Bard’a Ripple’ın SEC Davasını Kazanıp Kazanmayacağını Sorduk; İşte Cevap

Google Bard'a Ripple'ın SEC davasını kazanıp kazanmayacağını sorduk; işte cevap
Google Bard’a Ripple’ın SEC Davasını Kazanıp Kazanmayacağını Sorduk; İşte Cevap

Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasında özet karar yaklaşırken , dikkatler olası sonuca çevriliyor. Uzmanlar bir Ripple veya SEC zaferi tahminleri sunarken, bazıları bir anlaşmaya varılabileceğini tahmin ettiğinden, sonuç belirsizliğini koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bununla birlikte, kripto topluluğunun bir bölümü, duruşmalar sırasında şirketin önceki başarılarına atıfta bulunarak bir Ripple zaferi konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi edinmek için Finbold, Google’ın üretken yapay zeka ( AI ) platformu Bard’ın görüşünü şu soruyla aradı: “Ripple, SEC davasında galip çıkacak mı?”

Araç başlangıçta, duruşmalardaki başarılarına rağmen Ripple’ın potansiyel zaferini kesin olarak tahmin etmenin zorluğunu kabul etti. Ancak Bard, Ripple’ın şu ana kadarki argümanlarının gücünü fark etti ve olumlu bir sonucun kripto topluluğu için önemli olacağını kabul etti.

Ek olarak Bard, potansiyel bir Ripple kazanımını etkileyen üç temel faktörün altını çizdi. Bunlar arasında hakimin bir yatırımın menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirleyen Howey Testi’ni yorumlaması, hakimin Ripple’ın XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı iddiasına ilişkin değerlendirmesi ve hakimin SEC’in davayı ele alışına, özellikle de XRP’nin kullanımına ilişkin yanıtı yer alıyor. Hinman’ın konuşmasından sonra elde edilen kanıtlar.

Ripple Zaferini Garantileyen Faktörler

Bard, devam eden davada bir Ripple zaferini garantileyebilecek önemli faktörleri özellikle belirledi. Ripple tarafından öne sürülen temel argümanlardan biri, Howey Testi kapsamında bir yatırım sözleşmesi kriterlerini karşılamadığı için XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğidir. Bu test, başkalarının çabalarından elde edilen kar beklentisiyle ortak bir girişimde para yatırımı gerektirir. Ripple, XRP’nin tüm bu koşulları yerine getirmediğini iddia ediyor.

Ayrıca Ripple, SEC’in davasının kripto para birimi endüstrisinde yeniliği engellemeyi amaçladığını iddia etti. Eski menkul kıymet yasalarının yeni bir teknolojik manzaraya uygulanmasının kripto alanındaki ilerlemeyi ve yeniliği engelleyebileceğini savunuyorlar .

Araç, şirketin zaferinin şu ana kadar davada elde ettiği önemli başarılara bağlı olabileceğini de sözlerine ekledi. Araç, Hinman konuşmasının mührünün açılması gibi örneklerden alıntı yaptı. Hinman konuşmasında Ethereum ( ETH ) gibi kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması gerektiğini belirtti. Ek olarak yargıç, SEC’in Hinman’ın konuşmasından sonra yazılan dahili bir SEC notundaki kanıtları kullanamayacağına karar verdi.

SEC’in Olası Galibiyeti

Bard ayrıca, belirli faktörleri göz önünde bulundurarak Ripple’ın davada olumsuz bir sonuçla karşılaşma potansiyelinin altını çizdi. Özellikle, SEC’in menkul kıymetleri düzenleme konusunda 80 yılı aşan geniş bir deneyimi ve hatırı sayılır kaynakları vardır.

SEC, Ripple’dan belge sunmasını talep eden bir talepte bulundu ve davayı sonuca götürmeye kararlı. Bard, XRP’nin bir yatırım sözleşmesi niteliğinde olması nedeniyle bir menkul kıymet olarak nitelendirildiğini savunarak SEC’in de güçlü bir dava sunduğunu kaydetti. Ayrıca SEC, Ripple’ın eylemlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor ve mahkemeye çıkmaya hazır olduğunu vurguluyor.

Özetlemek gerekirse SEC, firmayı XRP tokenleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler satmak ve düzenleyici yasaları ihlal etmekle suçlayarak Ripple aleyhine dava açtı. Bunun ışığında Bard, davanın sonucunun yargılamayı yürüten hakime bağlı olduğunu kabul etti.

Kesin kararın tarihi henüz bilinmezken, Hinman’la ilgili belgelerin açığa çıkacağı 13 Haziran’da beklenti önemli bir an için inşa ediliyor.

Bu olaya öncülük eden XRP, son günlerde kayda değer fiyat artışları yaşayarak olumlu yanıt verdi. Bir hafta içinde, token önemli bir sermaye akışına tanık oldu, piyasa değeri 2,5 milyar doları aştı ve şu anda 0,53 dolardan işlem görüyor. Finbold tarafından bildirildiği üzere Bard, XRP’nin 2023’ün sonuna kadar 0,58 dolardan işlem göreceğini tahmin etmişti.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Google Bard’a Ripple’ın SEC Davasını Kazanıp Kazanmayacağını Sorduk; İşte Cevap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!