Google Bard, Avalanche’ın 2024 Başı Fiyatını Tahmin Ediyor!

Google Bard, Avalanche'ın 2024 Başı Fiyatını Tahmin Ediyor!
Google Bard, Avalanche'ın 2024 Başı Fiyatını Tahmin Ediyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google Bard, Avalanche’ın 2024 Başı Fiyatını Tahmin Ediyor

Kripto piyasasının şu anda yaşadığı büyük ralli, birçok kripto para biriminin bir yıldan fazla bir süredir görülmeyen fiyatlara yükseldiğini gördü. Yaklaşık iki ay içinde Bitcoin (BTC) 25.000 ila 30.000 dolar arasındaki göreceli durgunluktan 40.000 doların üzerine çıktı. Ethereum (ETH) da 2022 başından bu yana en yüksek seviyesine yakın.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Birçok altcoin de etkileyici kazançlar kaydetti. Solana (SOL) Kasım ayında dikkat çekti ve Aralık ayında da iyi performans göstermeye devam etti. Bonk (BONK) son birkaç ayda yüzde binlerce arttı.

Son dönemde özellikle kasım ayının başından bu yana çok iyi performans gösteren bir diğer kripto para birimi ise Avalanche (AVAX). Mevcut boğa piyasası, bir dizi olumlu gelişme ve AWS ile BLRD gibi önemli ortaklıkların etkisiyle AVAX, 1 Ocak 2023’ten bu yana %276,88 arttı.

Bu gelişmeler birçok yatırımcının Avalanche’ın daha ne kadar büyümesi gerektiğini merak etmesine neden oldu. Finbold, yanıt arayışında Google’ın yapay zeka (AI) platformu Bard’a başvurarak AVAX’ın 2024’ün başlarında nerede olacağını düşündüklerini gördü.

Google Bard, 2024’ün Başında Olası Bir AVAX Fiyat Aralığı Sunuyor

Avalanche analizi, Google Bard’ın hem geçtiğimiz yıl boyunca kriptoyla ilgili olumlu haberlere hem de özellikle devam eden boğa piyasası bağlamında genel performansına atıfta bulunarak oldukça yükselişe geçtiğini tespit etti.

Yapay zeka, kripto para piyasasındaki oynaklık ve diğer büyük akıllı sözleşmelerden kaynaklanan rekabet gibi çeşitli düzenleyici faktörlere rağmen Avalanche’ın yeni yılda büyümeye devam etmesinin beklendiğini açıkladı. Bird’e göre AVAX’ın 1 Ocak 2024 itibarıyla 55,51 ila 63,38 dolar arasında kalması bekleniyor. Nerede durabileceğini görmeye karar verdi.

Google Bard, Yılbaşı Günü AVAX fiyatını tahmin ediyor. Kaynak: Finbold ve Google Bard
Google Bard, Yılbaşı Günü AVAX fiyatını tahmin ediyor. Kaynak: Finbold ve Google Bard

Bird ayrıca hem sürekli ve güçlenen bir boğa piyasasının hem de büyük bir çöküşün olası olmadığını kabul etti. Avalanche’ın rallisi ivme kazanmaya devam ederse AI, fiyatın yılbaşına kadar 73,93 dolara yükseleceğini ve düşüş senaryosunda 44,32 dolara düşeceğini tahmin ediyor.

Bard’ın düşüş senaryosu için verdiği düşük rakamlar nedeniyle AI’nın, en azından istenen fiyatın kripto para biriminin mevcut değerinden daha yüksek olması nedeniyle AVAX’ın bir süre daha yükselmeye devam edeceğine inandığını belirtmekte fayda var.

AVAX Fiyat Analizi

AVAX son zamanlarda çok iyi gidiyor. Geçen hafta %82,33 gibi şaşırtıcı bir artış kaydetti. Son 24 saatlik ticaretteki hareketler oldukça benzer, yayınlandığı sırada fiyat 40,42$, bu da %13,86’nın yeşil olduğu anlamına geliyor.

AVAX’ın son 12 saat içinde 42 doların üzerinde istikrara kavuşmak için iki girişimde bulunduğunu ve her ikisinde de geri çekildiğini de belirtmekte fayda var.

AVAX 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
AVAX 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aslında çığ sayısı Kasım ayından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor. Son 30 günde %118,52 oranında değer kazandı.

Ancak daha yakından bakıldığında, etkileyici yükselişinin büyük kısmının nispeten yakın zamanda gerçekleştiği ortaya çıkıyor. AVAX, 2023 yılının çoğunu 9 ila 16 dolar arasında nispeten sabit bir şekilde geçirdi. İlkbaharda artma eğiliminde, sonbaharda ise azalma eğilimindedir.

Google Bard, Avalanche’ın 2024 Başı Fiyatını Tahmin Ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!