Gensler’a Hack Mektubu: Kabul edilemez! Cevap Verin!

Bitcoin Spot ETF’i İçin Gary Gensler’ın Ekibiyle Görüşme Yapıldı!
Bitcoin Spot ETF’i İçin Gary Gensler’ın Ekibiyle Görüşme Yapıldı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gensler’a Hack Mektubu: Kabul edilemez! Cevap Verin!

Dün yaşanan olay ABD’li politikacıları çileden çıkardı, çünkü finans dünyası endişeyle Bitcoin Spot ETF’ye ilişkin kararı bekliyor. İki senatör, J.D. Vance ve Thom Tillis, bu konuyla ilgili olarak SEC Başkanı Gary Gensler’e resmi bir mektup yazdı.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Mektupta olayın kabul edilemez olduğu belirtildi ve Gensler’den aşağıdaki dili kullanarak konuyu iki hafta içinde açıklığa kavuşturması istendi:

“Bu gelişmeler Komisyonun dahili siber güvenlik önlemleri hakkında ciddi endişelere yol açıyor ve Komisyon’un yatırımcıları korumak için adil, düzenli ve verimli piyasalar sağlamaya yönelik üçlü misyonuna ters düşmektedir”

“İçeriden biri mi yaptı? Ödeme yapılacak mı?”

Vance ve Tillis, mektuplarında SEC başkanından, sosyal medyada büyük etkisi olan olayla ilgili belirsizlik unsurları da dahil olmak üzere altı soruyu yanıtlamasını istedi. Her iki senatör de Gensler’den mektuba 23 Ocak’a kadar yanıt vermesini istedi.

Sorulan sorular arasında Gensler’in bu olay nedeniyle oluşan mali kayıpları telafi edip etmeyeceği, bu olayın Bitcoin ETF’nin ön karar açıklama tarihini değiştirip değiştirmediği, hack saldırısının şirket içi olup olmadığı ve ilgili bir kişi tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği yer aldı.

SEC gece saatlerinde yaptığı açıklamada hack olayıyla ilgili soruşturma başlattığını ve ABD’li kolluk kuvvetleriyle de bu konuda birlikte çalışacağını belirtmişti.

Gensler’a Hack Mektubu: Kabul edilemez! Cevap Verin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!