GBTC Satışları Ne Zaman Bitecek?

Önümüzdeki Hafta Kripto Piyasasının Konu Başlıkları
Önümüzdeki Hafta Kripto Piyasasının Konu Başlıkları
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GBTC Satışları Ne Zaman Bitecek?

Bloomberg ETF analisti James Seyffart tarafından paylaşılan yeni verilere göre, Bitcoin borsada işlem gören fonlar, işlemin yedinci gününde 76 milyon dolarlık net çıkış gördü. İlgili bir X gönderisinde Seyffart, Bitcoin ETF’leri için genel olarak kötü bir gün olduğunu yazdı ve gri tonlarının hala en büyük net ETF çıkışları içerdiğini belirtti..

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

GBTC Satışları Devam Ediyor

Seyffart, Spot Bitcoin ETF ürünlerine genel akışın pozitif kaldığını, BlackRock’un gün için toplam 272 milyon dolarlık net giriş açıkladığını ve bugüne kadarki en büyük üçüncü giriş olduğunu ifade ederek sözlerine devam etti.

“Bugün 640 milyon dolarlık sermaye çıkışı yaşandı. Çıkışlar yavaşlamıyor ve artıyor. Bu durum GBTC için şimdiye kadar gerçekleşen en büyük çıkış. Şu ana kadar toplam çıkış 3,45 milyar dolar. Net bazda GBTC çıkışlarını hesaba kattıktan sonra bile spot Bitcoin ETF ürünlerine 1,1 milyar doların üzerinde sermaye girişi gerçekleşti.”

Seyffart, GBTC cephesindeki çıkışların şimdilik durdurulamaz göründüğünü kabul ederken, GBTC’nin yarattığı satış baskısının önümüzdeki iki hafta içinde hafiflemesini bekliyor. Grayscale’in yakın zamanda dönüştürülen GBTC fonundan çıkışların çoğu büyük FTX satışlarından kaynaklandı.

Konuya aşina kaynaklara dayanan 22 Ocak tarihli bir rapora göre FTX, 22 Ocak itibarıyla elinde bulundurduğu 22,8 milyon GBTC hissesinin yaklaşık üçte ikisini sattı. Hisse satışlarının, GBTC ile ilgili toplam 3,4 milyar dolarlık net çıkışın yaklaşık 600 milyon dolarını oluşturduğu tahmin ediliyor.

 

GBTC Satışları Ne Zaman Bitecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!