FTX Haftada 100 Milyon Dolarlık Kripto Satmayı Planlıyor; Bu Tokenlar Risk Altında!

FTX, Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) Transferleri Gerçekleştirdi!
FTX, Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) Transferleri Gerçekleştirdi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX Haftada 100 Milyon Dolarlık Kripto Satmayı Planlıyor; Bu Tokenlar Risk Altında!

FTX haftada 100 milyon dolarlık kripto satmayı planlıyor; Bu tokenlar risk altında
FTX Haftada 100 Milyon Dolarlık Kripto Satmayı Planlıyor; Bu Tokenlar Risk Altında!

Ekim ayındaki Sam Bankman-Fried davası FTX destanında bir sayfayı kapatmış olsa da iflas ekibinin işi henüz bitmedi.

Bir noktada “Herkül’ün görevi” olarak tanımlanan, yani kaybedilen ve yanlış yere yerleştirilen varlıkların kurtarılması konusunda önemli ilerleme kaydeden kripto para borsası , çöküşünden zarar gören müşterilere henüz tam olarak geri ödeme yapmadı .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bu hedefe ulaşma çabalarının bir parçası olarak FTX, 15 Kasım tarihli bir Forbes raporuna göre, bir milyon alacaklıya mümkün olan en yüksek miktarda geri ödeme yapılıncaya kadar her hafta yaklaşık 100 milyon dolar değerinde kripto para satmayı planlıyor .

Ancak planlanan satış henüz tamamlanmış bir anlaşma değil çünkü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi bazı hükümet düzenleyicileri Voyager Digital’in iflası durumunda olduğu gibi müdahale etmeye çalışabilir.

Yine de SEC, Voyager vakasına müdahalede başarısız oldu ve FTX’in devam etmesine izin verilirse, büyük satışın pazar üzerinde dikkate değer bir etkisi olması muhtemel .

Bu nedenle, iflas ekibinin planları şu soruyu gündeme getiriyor: Her hafta 100 milyon dolar değerindeki kripto para satışından en çok hangi tokenler etkilenecek?

FTX’in En Büyük Kripto Varlıkları

Finbold’un daha önce bildirdiği gibi , aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kalması muhtemel ilk kripto para birimi Solana’dır ( SOL ) . FTX, SOL’un toplam arzının yaklaşık %10’una (3,3 milyar dolardan fazla değere) sahiptir ve iflas eden borsadaki en büyük kripto para birimidir.

Şirketin ikinci ve üçüncü en büyük varlıkları sırasıyla 742 milyon dolar ve 226 milyon dolar ile Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) şeklindedir . Artı tarafta, FTX’in BTC ve ETH’si toplam dolaşımdaki arzın yaklaşık %0,1’ini temsil ettiğinden, iki kripto para biriminin satışının piyasaya şok dalgaları göndermesi pek olası değil.

Son olarak, FTX’in planları söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken diğer önemli kripto para birimleri Aptos ( APT ) ve XRP’dir . İflas eden borsada birincinin yaklaşık 180 milyon doları, ikincisinin ise 143 milyon doları bulunuyor.

Büyük bir firmanın her hafta piyasaya 100 milyon dolar değerinde kripto para birimi boşaltması fikri endişe verici görünse de, FTX’in şu ana kadar Solana’yı satması, bunun kripto para birimlerinin fiyatı üzerindeki etkisinin muhtemelen sınırlı olacağını gösteriyor.

FTX, 3 Kasım’a kadar olan 10 günlük öğrenme süresinde yaklaşık 100 milyon dolar değerinde SOL taşımasına rağmen , 15 Kasım itibarıyla 60 doların çok üzerine çıktığı için satışın tokenin muhteşem yükselişi üzerinde çok az etkisi oldu .

Başka bir örneğe bakacak olursak, ABD hükümetinin 2021 ve 2022 yıllarında İpek Yolu’ndan ele geçirdiği 49.000 BTC’yi satması, fiyat üzerindeki olası etkisi konusunda benzer endişeleri ateşledi ancak piyasada pek hissedilmedi.

 

FTX Haftada 100 Milyon Dolarlık Kripto Satmayı Planlıyor; Bu Tokenlar Risk Altında!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!