metrica
Finans uzmanı Uyardı: "Şiddetli Durgunluk" Kaçınılmaz! - Coin Rapor

Finans uzmanı Uyardı: “Şiddetli Durgunluk” Kaçınılmaz!

Finans Uzmanı Uyardı: “Şiddetli Durgunluk” Kaçınılmaz

Finans uzmanı uyardı: "Şiddetli durgunluk" kaçınılmaz
Finans Uzmanı Uyardı: “Şiddetli Durgunluk” Kaçınılmaz

Geçtiğimiz birkaç ayda, ABD ekonomisinde bir durgunluk olasılığı arttı ve bu, Federal Rezerv’in enflasyonu kontrol altına alma sorununu ele alma çabalarıyla aynı zamana denk geldi.

Artan endişeler arasında, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, tüm göstergelerin kaçınılmaz bir durgunluğun ufukta olduğunu gösterdiğini iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

McGlone’a göre, 17 Mayıs’ta Blockworks Macro ile yaptığı röportajda , Federal Rezerv’in faiz oranlarındaki artışların altını çizdiği sıkılaştırma politikaları gibi faktörlere işaret ederek ekonominin bir durgunluğa doğru ‘eğildiğini’ söyledi.

“Daha başlamamış ciddi bir durgunluğa doğru eğiliyoruz ve tüm göstergeler şu anda. <…> Şu anda bu aşağı gidişi durdurabilecek kadar yakından radarda gördüğüm hiçbir şey yok” dedi.

Bazı göstergelerin potansiyel kazanç daralması, durgun piyasa performansı, düşen doğal gaz ve bakır fiyatları ve tarihsel olarak düşük işsizlik oranları olduğunu belirtti.

Aynı zamanda, Federal Rezerv sıkı politikalarına yanıt olarak parasal gevşemeyi uygulamaya koyduğunda bir geri dönüş beklentisine rağmen, stratejist, tarihsel kalıplara dayanarak böyle bir tersine dönüşün pek olası olmadığını tahmin ediyor. Gerçekten de, kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi çoğu yatırım ürünü için zorlu bir gelecek öngörüyordu .

Kripto Para Birimleri Üzerindeki Etki

Ayrıca McGlone, altcoinler için zorlu bir aşama öngörüyor ve borsa aşağı yönlü bir seyir izlerken önemli bir düzeltme öngörüyor.

Stratejist ayrıca Bitcoin ( BTC ) hakkında fikir verdi ve bu piyasa türbülansı döneminde yeni bir ayı piyasası tabanı oluşturmaya hazır olduğunu öne sürdü . İlginç bir şekilde, çoğu kripto para birimini muhtemelen ortadan kaldıracak bir pazar gerilemesi bekliyor.

“Temel durumum [S&P 500 endeksi] 3.000’e gidiyor, Bitcoin düşecek, nereye kadar bilmiyorum. Yeni bir dip yapabilir. <…> Kriptolar çok sert düşecek. Bu 24.000 kriptodan bazılarını temizleyeceğiz. Bazılarından kurtul. Sadece aptallar. Ama Bitcoin, Ethereum öne çıkacak” diye ekledi.

McGlone, bir borsa çöküşüne rağmen, Bitcoin’in performansının diğer varlıkların performansını geçmesinin pek mümkün olmadığını iddia ediyor.

“Borsaya düşmezsek, Bitcoin’in bu durumda daha iyi performans göstermesini tam olarak beklemiyorum. Yani bir kazan-kazan durumu söz konusu” dedi.

Bu arada Bitcoin, 30.000 doların üzerinde bir ivme yakalayamadıktan sonra 27.000 doların altında işlem görmeye devam ediyor. Basın zamanında, ilk kripto para birimi 26.894 dolardan işlem görüyordu.

 

By Erdal Kahraman

Merhaba, 2000 İstanbul doğumluyum. Üniversitenin İnsan Kaynaklar bölümü mezunuyum. İş hayatımın yanı sıra Coinrapor.com'da Yönetici Editörlük yapmaktayım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

  • ÜFE Serbest Düşüşte – Bitcoin Toparlanacak mı?

  • Bitcoin ve Altın İçin Durgunluk Uyarısı!

  • Ayı Piyasası Olasılığı 70 Yılın En Yüksek Seviyesi

  • Kiyosaki ‘Enflasyonun Ölümcül Sonuçları Olacak

  • R. Kiyosaki ABD Dolarının Düşüşünü Öngörüyor