Fed Başkanı Powell’ın Kripto Açıklaması

Fed Başkanı Powell’dan Faizi İndirebiliriz!
Fed Başkanı Powell’dan Faizi İndirebiliriz!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed Başkanı Powell’ın Kripto Açıklaması

Fed Başkanı Powell'ın Kripto Açıklaması
Fed Başkanı Powell’ın Kripto Açıklaması

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Senato Bankacılık, Konut ve Şehir İşleri Komitesi önündeki bir duruşmada kripto faaliyetleriyle ilgili çeşitli riskleri özetledi. Fed’in kripto alanında kargaşa, dolandırıcılık, şeffaflık eksikliği ve risk gördüğünü belirtirken, şunları vurguladı: “Düzenlemenin inovasyonu engellemesini istemiyoruz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Fed Başkanı Kripto Faaliyetlerindeki Riskleri Açıkladı

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Salı günü Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nden önce bazı kripto para birimi sorularını yanıtladı. Duruşma sırasında komite başkanı Senatör Sherrod Brown (D-OH), Powell’a kripto varlıkların oluşturduğu riskleri ve Fed’in denetlenen kurumları tarafından kripto ile ilgili faaliyetlerin risklerini nasıl değerlendirdiğini sordu.

Powell, “Bu alanda oldukça aktiftik,” diye yanıtladı. “İnovasyonun zaman içinde ekonomi için çok önemli olduğuna inanıyoruz. İnovasyonu bastırmak istemiyoruz, düzenlemelerin inovasyonu sadece yerleşiklerin lehine olacak şekilde, bu tür şeyleri engellemesini istemiyoruz.” Fed başkanı ekledi:

Kripto alanında neler olduğunu izliyoruz. Gördüğümüz şey oldukça fazla kargaşa, dolandırıcılık görüyoruz, şeffaflık eksikliği görüyoruz, kaçma riski görüyoruz – bunun gibi pek çok şey.

Fed başkanı, “Yani yaptığımız şey, denetlediğimiz ve düzenlediğimiz denetime tabi finans kurumlarının dikkatli olduğundan, tüm kripto alanıyla ilişki kurma şekillerinde büyük özen gösterdiğinden emin olmak” dedi.

Powell, Federal Rezerv’in Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) ve Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ile bankaları ve düzenlenmiş finans kurumlarını kripto para birimi riskleri konusunda uyaran birkaç ortak bildirim yayınladığını kaydetti.

Şubat ayında Fed, FDIC ve OCC, kriptonun likidite riskleri hakkında ortaklaşa uyarıda bulundu . Ocak ayında, üç düzenleyici kurum şu uyarıda bulundu : “Bankacılık kuruluşları, riskleri etkin bir şekilde belirlemek ve yönetmek için yönetim kurulu gözetimi, politikalar, prosedürler, risk değerlendirmeleri, kontroller, kapılar ve korkuluklar ve izleme dahil olmak üzere uygun risk yönetimini sağlamalıdır.”

Fed Başkanı Powell’ın Kripto Açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!