metrica
Facebook, Instagram'da NFT İçin Meta Sarma Desteği - Coin Rapor

Facebook, Instagram’da NFT İçin Meta Sarma Desteği

Facebook, Instagram'da NFT İçin Meta Sarma Desteği

Facebook, Instagram’da NFT’ler için Meta Sarma Desteği

Facebook, Instagram'da NFT'ler için Meta Sarma Desteği
Facebook, Instagram’da NFT’ler için Meta Sarma Desteği

ABD’li teknoloji devi Meta, kripto alanında devam eden türbülansın ortasında, misli olmayan tokenlerle (NFT’ler) operasyonlardan vazgeçiyor. Şirket, geçen yıl yaratıcıların dijital koleksiyon ürünlerini önde gelen sosyal medya platformlarında paylaşmalarına izin verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Meta Platformlar, Değiştirilemez Jetonlar İçin Desteği Kesiyor

Kaliforniya merkezli teknoloji şirketi Meta, platformlarındaki dijital koleksiyon ürünlerine verdiği desteği sonlandırıyor. Şirket, bir yıldan kısa bir süre önce NFT’leri tanıttığı sosyal medya ağları Facebook ve Instagram’ın sahibidir .

Reuters bir raporda, Meta’nın bu tür dijital varlığın artan popülaritesi ve milyarlarca ABD dolarına ulaşan satışlarla misli olmayan tokenleri paylaşma seçeneği sunduğunu belirtti. Bununla birlikte, kripto pazarları, daha sonra 2022’de FTX borsası gibi büyük oyuncuların iflasından zarar gördü.

Teknoloji devinin önceliklerini ayarlama ve verimlilik arama kararının bir parçası olan NFT’lerle ilgili hamle, Meta Ticaret ve Finansal Teknolojiler başkanı Stephane Kasriel tarafından açıklandı. Pazartesi günü tweet attı:

Kasriel, firmanın diğer alanlarda Instagram ve Facebook kullanan NFT içerik oluşturucularını desteklemeye devam edeceğine dair güvence verdi ve hayranlarla bağlantı kurmaları ve para kazanmaları için fırsatlar yaratmanın bir öncelik olmaya devam ettiğini vurguladı.

“İnsanların ve işletmelerin gelecekte ihtiyaç duyacağı fintech araçlarına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Meta Pay ile ödemeleri kolaylaştırıyoruz, ödeme ve ödemeleri kolaylaştırıyoruz ve Meta genelinde mesajlaşma ödemelerine yatırım yapıyoruz” dedi.

NFT desteğinin sonu, Meta’nın Novi dijital cüzdanının kapatıldığı ve Meta destekli kripto para birimi projesi Diem’in varlıklarının Silvergate Bank’ın ana şirketi olan Silvergate Capital’e satıldığı geçen yılın ardından geldi. İkincisi, ikisi kripto odaklı olan ve son çöküşü kripto pazarındaki durumu da etkileyen üç ABD bankasından biridir .

By Erdal Kahraman

Merhaba, 2000 İstanbul doğumluyum. Üniversitenin İnsan Kaynaklar bölümü mezunuyum. İş hayatımın yanı sıra Coinrapor.com'da Yönetici Editörlük yapmaktayım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

  • Dogecoin Yaratıcısı Uyardı! İşte Söylediği Şey

  • Donald Trump’ın NFT Koleksiyonu %20 Değer Kaybetti

  • NFT Satışları Yüzde 138 Arttı!

  • NFT Satışları 90 Günün En Yüksek Seviyesinde