Eylül Ayında Bitcoin Satın Almalı Mısınız?

Eylül Ayında Bitcoin Satın Almalı Mısınız?
Eylül Ayında Bitcoin Satın Almalı Mısınız?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eylül Ayında Bitcoin Satın Almalı Mısınız?

Eylül ayında Bitcoin satın almalı mısınız?
Eylül Ayında Bitcoin Satın Almalı Mısınız?

Ay ilerledikçe Eylül ayının yarısına geldiğimizde potansiyel yatırımcılar çok önemli bir soruyla karşı karşıya: Bitcoin ( BTC ) satın almak için doğru zaman mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Finbold, kripto para birimi yatırımlarının doğası gereği değişken olduğunu ve risk taşıdığını akılda tutarak kararınızı etkileyebilecek çeşitli faktörleri araştırdı .

Kripto para dünyasında kesinlik olmasa da çeşitli faktörler BTC’nin ay sonuna doğru kayda değer bir şekilde hazırlanabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in Mevcut Durumu

Bu yazının yazıldığı sırada BTC 26.647 dolardan işlem görüyor ve bu da gün içinde %1,5, hafta içinde ise %2 artışa işaret ediyor. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolar hala hafızalarda tazeyken, mevcut fiyat nispeten düşük değerli görünüyor. Bu tutarsızlık gelecekte potansiyel bir toparlanma olasılığını artırıyor.

Kripto para piyasası, 2022’den bu yana kalıcı bir düşüş eğilimi ile karakterize edilen zorlu bir dönemden geçiyor. Ancak bu karamsar sürecin sona ereceğine dair işaretler var. Lider kripto para birimi olarak BTC, tüm pazarın gidişatını belirleme eğilimindedir. Bu nedenle, Bitcoin’deki herhangi bir toparlanma işareti, daha geniş kripto dünyası için olumlu bir sinyal olarak görülebilir.

Düzenleyici Gelişmeler

Kripto dünyasındaki gelişmelerden biri, ilk Bitcoin spot borsa yatırım fonunun (ETF) Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması olacaktır.

Düzenleyici bir yeşil ışık, daha kolay ve daha güvenli BTC yatırımlarının önünü açıyor. BTC’nin erişilebilirliği arttıkça, daha geniş bir yatırımcı yelpazesinin ilgisini çekmesi ve potansiyel olarak kripto para birimine olan talebi artırması muhtemeldir.

Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin fiyatı şu anda 26.028 dolarlık destek seviyesi ile 27.176 dolarlık direnç seviyesi arasında salınıyor. Bu seviyeler tüccarlar ve yatırımcılar için temel rehberlik sağlayabilir. Bitcoin’in 200 günlük basit hareketli ortalamanın altındaki mevcut işlem pozisyonu dikkate değer bir teknik göstergedir. Tarihsel olarak, BTC bu eşiğin altına düştüğünde genellikle değerinin altında değerlendiği düşünülür ve bu da potansiyel yukarı yönlü hareketin sinyali olur.

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

PricePredictions’taki makine öğrenimi algoritmaları, BTC’nin Eylül ayı sonuna kadar 27.288 dolara ulaşabileceğini ve şimdi yatırım yapanlar için potansiyel bir kâr fırsatı sunacağını tahmin ediyor.

CoinCodex ise ay sonu hedefinin 31.571 dolar olmasıyla daha da yükseliş senaryosu öngörüyor.

30 Eylül BTC fiyat tahmini. Kaynak: CoinCodex
30 Eylül BTC fiyat tahmini. Kaynak: CoinCodex

Geçtiğimiz yıl boyunca BTC olağanüstü bir dayanıklılık ve büyüme potansiyeli gösterdi. Değişken kripto pazarındaki iniş çıkışlara rağmen BTC, değerinde %32’lik bir artış sağlamayı başardı. Bu performans, belirsizlikler ve dalgalanmaların ortasında bile, amiral gemisi dijital varlığın sürekli olarak yatırımcıları cezbettiğini ve lider kripto para birimi konumunu koruduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in kripto para birimi dünyasındaki kalıcı hakimiyeti, rakiplerine karşı performansı incelendiğinde açıkça ortaya çıkıyor. Geçen yıl BTC, ilk 100 kripto para biriminin %87’sinden etkileyici bir performans sergiledi.

Geçtiğimiz 30 gün boyunca BTC, yalnızca 12 yeşil günle bir miktar dalgalanma sergiledi. Bu kısa vadeli değişkenlik, kripto para piyasasının karakteristik özelliğidir. Ancak BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %61 oranında düştüğünü unutmamak gerekiyor.

Bazı yatırımcılar için bu düşüş, özellikle de uzun vadeli bir bakış açısına sahip olmaları ve kripto para biriminin büyüme potansiyelinin devam edeceğine inanmaları durumunda olumlu bir giriş noktasının sinyali olabilir.

 

Eylül Ayında Bitcoin Satın Almalı Mısınız?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!