Ethereum Holesky Testnet Nedir ?

Ethereum Holesky Testnet Nedir ?
Ethereum Holesky Testnet Nedir ?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Holesky Testnet Nedir ?

Holesky Testnet, Ethereum‘un staking, altyapı geliştirme ve protokol testleri için kullanılan bir ağdır. Ethereum ekosistemini denemek ve geliştirmek amacıyla oluşturulmuş bir test ağı olarak hizmet vermektedir.

Holesky Testnet Nedir ?

Holesky, adını Çek Cumhuriyeti’ndeki bir Prag mahallesinden alıyor. Ethereum evrimini devam ettirirken, bu yeni test ağı, önceki versiyon olan Goerli’ye kıyasla bir dizi olasılık ve iyileştirmeyi sunmaktadır. Holesky, staking, altyapı ve protokol geliştirmek için Goerli’nin yerini alarak ana test ağı olma amacını taşımaktadır.

Ethereum Holesky Testnet Nedir ?
Ethereum Holesky Testnet Nedir ?

Bunun yanı sıra, merkezi olmayan uygulamaların, akıllı sözleşmelerin ve EVM ile ilgili diğer işlevlerin test edilmesine yönelik, Sepolia hala tercih edilen bir test ağı olarak varlığını sürdürmektedir. Holesky, Ethereum‘un en son birleştirilmiş genesis halka açık test ağıdır ve Goerli’den devralınarak, hassas değerlendirmeler için ana ağ işlevlerini yansıtarak kapsamlı staking denemeleri, altyapı değerlendirmeleri ve doğrudan protokol geliştirici testleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Holesky, Ethereum ana ağındaki doğrulayıcı sayısını artırmayı ve yapılan değişikliklerin ağın istikrarını nasıl etkilediğini test etmeyi hedeflemektedir. Ethereum Vakfı’nın DevOps ekibinin, Holesky için bir dizi planı bulunmaktadır:

  • Ağı daha kapsamlı bir şekilde test etmek amacıyla, Holesky, ana Ethereum ağından iki kat daha fazla aktif doğrulayıcıya sahip olacak.
  • Enflasyonun işleyişini geliştirmek amacıyla, Sepolia test ağındaki yöntemleri kullanarak iyileştirmeler yapılıyor.
  • 1 milyon doğrulayıcıdan oluşan güçlü bir temelle başlayarak daha etkili testler gerçekleştirin.
  • Test ağının amaçlandığı gibi işlemesi için ekipleri bu doğrulayıcıların çoğunu çalıştırmaya teşvik etmek ve her ekibin yaklaşık 100.000 doğrulayıcıyı yönetmeye odaklanmak.

Ethereum Holesky Testnet Nedir ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!