Ethereum (ETH) Hedefine İlerliyor Mu?

Ethereum, 2023 Sonu Fiyat Tahmini
Ethereum, 2023 Sonu Fiyat Tahmini
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) Hedefine İlerliyor Mu?

Bitcoin’e olan ilgi, ETF patlamasına odaklanıyor ve daha önce de belirtildiği gibi, spot ETH ETF’leri bir sonraki sırada yer alıyor. Bazı yatırımcılar, altcoin kayıplarına rağmen ETH fiyatının BTC ve USD paritesinde yükseliyor Peki hedef kaç dolar?

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Ethereum Kaç Dolar Olur?

Bu yazının yazıldığı an itibarıyla ETH fiyatı 2.440 dolar ve 2.450 dolar alanının üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Fiyat, 9 Ocak’taki 50 günlük SMA’dan (2.232 $) önemli ölçüde toparlandı. Sahte ETF onay haberleri nedeniyle BTC düşerken ETH fiyatı yükseldi. Boğalar, fiyatı 2.400 dolarlık direncin üzerinde tutarak 10 Ocak’ta alımlarına devam etti.

BTC ETF’lerine ilişkin spot kararlar önümüzdeki saatlerde açıklanacağı için BTC cephesindeki mevcut görünüm olumluya dönüyor. Dolayısıyla ETH boğaları üzerindeki satış baskısını azaltmaktan bahsedebiliriz. Fiyat 2.400 doların üzerinde kalabilirse yükseliş 2.700 ve 3.000 dolara doğru devam edebilir.

Ancak tam tersi senaryoda, ETF’nin olası reddedilmesi veya “haberin satılması” (uzmanlara göre olasılık düşük olsa da) nedeniyle kapanış fiyatının 2.294 doların altında olması durumunda satışlar 2.294 dolara kadar düşebilir. Stop doları 2.100 dolar. Bu, fiyatların bir süre daha 2.100 ila 2.400 dolar aralığında kalacağı anlamına geliyor.

ETHBTC Grafik Analiz

Gerçek büyük ilerlemenin ETHBTC gerçekleşmesi gerekiyor. ETH fiyatı BTC’ye kıyasla uzun süre düşük aralıkta kaldı ve USD paritesi BTC kadar yükselemedi. Ancak şu anda 31 Aralık seviyesine yükseldi. Hatırlarsanız bu yılın son haftasında ETH dahil altcoinlerde güçlü bir canlanma yaşandı. Ancak Matrixport raporuyla bu durum tersine döndü.

Yıllardır işaret ettiğimiz paralel kanal alt desteğini yeniden test ettiğimizde fiyat 0,04809 BTC alanına düştü ancak oradan toparlandı. Şu anda kanalın orta aralığına karşılık gelen 0,05363’ün üzerine çıkmakta zorlanıyor.

En üstteki çekirdek satışların devam ettiğini gösteriyor ancak son iki gündeki büyük alıcı mum çubukları cesaret verici. Orta aralığın üzerinde bir tutmayı başarabilirse, 0,05849 BTC’lik kilit alanın yeniden kazanılmasını ve 30 Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 0,06255 BTC’ye geri dönmesini bekliyoruz. Daha sonra 0,07 ve 0,079 tepe değerleri hedeflenir. Mevcut fiyatlarla 0,079’luk en yüksek seviye 3.250 dolara eşdeğerdir. USD paritesi ile okumayı destekler.

Ethereum (ETH) Hedefine İlerliyor Mu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!