Ethereum Ağustos Sonu Fiyatı Belirlendi!

Ethereum 2.000 Dolara Ulaşacak mı?
Ethereum 2.000 Dolara Ulaşacak mı?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Ağustos Sonu Fiyatı Belirlendi!

Makine öğrenimi algoritması, Ağustos 2023'ün sonu için Ethereum fiyatını belirliyor
Ethereum Ağustos Sonu Fiyatı Belirlendi!

Başlangıcından bu yana sekiz yıllık olağanüstü bir yolculuğun ardından Ethereum ( ETH ), piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para birimi olarak kararlılığını koruyor.

Esnek blockchain altyapısı, DeFi platformlarından güçlü tedarik zinciri sistemlerine kadar çok sayıda uygulamanın temelini oluşturmaya devam ediyor . Ayrıca, Proof-of-Stake (PoS) mutabakat modeline geçiş, ölçeklenebilirlik endişelerini ve çevresel etkiyi ele alma konusunda umut vaat ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Şu anda, Ethereum, geçen hafta sıkı bir konsolidasyon ile karakterize edilen son ticaret faaliyeti göz önüne alındığında, 1.900 $ seviyesinde çok önemli bir kilometre taşını izliyor. Bunun ışığında Finbold , ağustos ayı sonuna kadar dijital varlığın potansiyel değerini değerlendirmek için son teknoloji makine öğrenimi algoritmalarının gücünden yararlanan PricePredictions.com’daki yaygın olarak kullanılan fiyat tahmin aracından içgörüler aradı .

Araçtan elde edilen dikkate değer bulgular, Finbold tarafından 31 Temmuz’da alınan verilere göre, 31 Ağustos 2023’te ETH için öngörülen işlem fiyatının 1.785$ olduğunu gösteriyor.

Makine algoritmasının 31 Ağustos 2023 için ETH fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions
Makine algoritmasının 31 Ağustos 2023 için ETH fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

Yukarıdaki tahmin, hareketli ortalama yakınsama farklılığı ( MACD ), göreli güç endeksi ( RSI ), Bollinger Bantları ( BB ) ve daha fazlası dahil olmak üzere birkaç temel teknik göstergeye dayanmaktadır .

ETH Fiyat Analizi

ETH şu anda 1.866 dolardan işlem görüyor ve gün için %0,4’lük marjinal bir düşüş yaşıyor ve önceki hafta boyunca gözlemlenen benzer bir trendi yansıtıyor.

Kripto para birimi, daha fazla düşüş hareketini önlemek için gerekli olan 1.811 Dolar’lık bir destek seviyesiyle karşılaşırken, potansiyel yukarı yönlü dalgalanmalara karşı bir engel görevi gören 1.926 Dolar’lık dirençle karşı karşıya. Özellikle ETH, 200 günlük basit hareketli ortalamasının üzerinde konumlanıyor ve bu da fiyat hareketinde uzun vadeli olumlu bir eğilim olduğunu gösteriyor.

ETH 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
ETH 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Son 30 gün içinde Ethereum, zamanın %40’ını temsil eden yalnızca 12 yeşil güne tanık oldu ve bu dönemde nispeten ılımlı bir yükseliş ivmesi olduğunu gösteriyor.

Analize daha fazla içgörü ekleyen 1 haftalık teknik analiz (TA), Ethereum’a karşı karışık bir duygu sergiliyor ve özetlerinde 10’luk ‘tarafsız’ bir derecelendirme öneriyor. Bu, şu anda 2’de ‘sat’ bölgesinde bulunan osilatörlerden türetilmiştir ve varlığın fiyat hareketinin dengeli bir görünümünü ima eder. Ek olarak, hareketli ortalamalar (MA), 10’da bir ‘satın al’ sinyali sergileyerek ETH’nin gelecekteki performansı için bazı olumlu görünümleri pekiştiriyor.

ETH teknik analizi 1 haftalık göstergeler. Kaynak: TradingView
ETH teknik analizi 1 haftalık göstergeler. Kaynak: TradingView

Bu göstergeler ve daha geniş piyasa bağlamı göz önüne alındığında, Ethereum analistlerden ve tüccarlardan olumlu görüşler alıyor gibi görünüyor ve bu da fiyatların daha fazla değer kazanma potansiyeline işaret ediyor.

 

Ethereum Ağustos Sonu Fiyatı Belirlendi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!