Ethereum, 2023 Sonu Fiyat Tahmini

Ethereum, 2023 Sonu Fiyat Tahmini
Ethereum, 2023 Sonu Fiyat Tahmini
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AI, 2023’ün Sonu için Ethereum Fiyatını Tahmin Ediyor

AI, 2023'ün Sonu için Ethereum Fiyatını Tahmin Ediyor
AI, 2023’ün Sonu için Ethereum Fiyatını Tahmin Ediyor

Kripto para piyasası popülaritesini artırmaya devam ederken , yatırımcılar dijital varlıklarının fiyatını daha iyi tahmin etmenin yollarını arıyor.

Piyasadaki en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum’dur ( ETH ). ETH’nin fiyatını etkileyen bu kadar çok değişkenle, yatırımcıların fiyatını doğru bir şekilde tahmin etmesi zor olabilir. Bu nedenle yatırımcılar , çeşitli nedenlerle ETH gibi kripto para birimlerinin fiyatını tahmin etmeye yardımcı olmak için yapay zekaya ( AI ) giderek daha fazla yöneliyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Yapay Zeka, görünüşe göre çok büyük miktarda veriyi analiz etme yeteneğine sahip; ETH ve bir bütün olarak kripto para piyasası hakkında çok fazla veri mevcut olduğundan, yapay zeka grafik modellerini ve trendleri hızlı bir şekilde belirleyebilir. Buna karşılık Finbold, 2023’ün sonu için ETH fiyatını ölçmek için makine kendi kendine öğrenme teknolojisini kullanan finans tahmin platformu CoinPriceForecast tarafından yapılan tahminleri bir araya getirdi.

Finbold tarafından 23 Şubat’ta alınan en son uzun vadeli tahmine göre, ETH’nin fiyatı 2023’ün ortasında 2.000 doların üzerine çıkacak ve bugünden yıl sonuna kadar %31’lik bir artışla yıl sonuna kadar 2.146 dolara ulaşacak.

Ethereum 2023 sonu fiyat tahmini. Kaynak: CoinPriceForcast
Ethereum 2023 sonu fiyat tahmini. Kaynak: CoinPriceForcast

Ethereum Teknik Analizi

Yeni veriler kullanıma sunuldukça, yapay zeka bunu analizine dahil edebilir ve tahminlerini buna göre ayarlayabilir. AI, daha fazla bilgi mevcut oldukça yatırımcılara daha güncel tahminler sağlayabilir.

Bununla birlikte, kripto para biriminin gelecekteki fiyat görünümüne ilişkin genel bir görüşe sahip olmak için teknik analiz ve kripto pazarındaki duyarlılığı günlük olarak anlayan piyasa analistlerinin görüşleri de tartılmalıdır.

ETH’nin TradingView’in bir günlük göstergelerindeki teknik göstergeleri yükseliş gösteriyor, özet 17’de ‘güçlü satın’ hissiyatı ile uyumluyken, hareketli ortalamalar 14’te ‘güçlü satın’ için. Osilatörler 3 ile ‘al’ı işaret ediyor.

Ethereum 1 günlük göstergeler. Kaynak: TradingView
Ethereum 1 günlük göstergeler. Kaynak: TradingView

Bu arada kripto ticareti uzmanı Michael van de Poppe , 1.600 doların Ethereum ile uzun pozisyonlar aramak için sağlam bir seviye olduğunu ve dijital varlığın yükseliş trendini sürdürmesinin muhtemel olduğunu belirtti .

“1.600 dolar, Ethereum özlemi için harika bir seviye. Büyük ihtimalle trend buradan devam edecek.”

Özlem Ethereum. Kaynak: Michael van de Poppe
Özlem Ethereum. Kaynak: Michael van de Poppe

Son olarak, ETH’nin Sepolia’daki Şanghay yükseltmesinin 28 Şubat’ta yapılmasıyla, yatırımcılar ETH’nin fiyat artışını er ya da geç görebilirler. Kripto para piyasası büyümeye ve gelişmeye devam ederken, kripto para birimi yatırımında yapay zeka kullanımı muhtemelen daha da yaygın hale gelecektir.

Ethereum, 2023 Sonu Fiyat Tahmini

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!