Ethereum 2.000 Dolara Ulaşacak mı?

Ethereum 2.000 Dolara Ulaşacak mı?
Ethereum 2.000 Dolara Ulaşacak mı?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Shanghai Yükseltmesi 12 Nisan’da Yayında; ETH 2.000 Dolara Ulaşacak mı?

Ethereum Shanghai yükseltmesi 12 Nisan'da yayında; ETH 2.000 Dolara Ulaşacak mı?
Ethereum Shanghai Yükseltmesi 12 Nisan’da Yayında; ETH 2.000 Dolara Ulaşacak mı?

Ethereum ( ETH ) yatırımcıları, ağ geliştiricilerinin merakla beklenen Şanghay yükseltmesi için yeni bir olası tarih açıklamasının ardından stake edilen ETH’lerine erişmeye adım adım yaklaşıyor .

Gerçekten de, ETH’nin çekirdek geliştiricileri, 16 Mart’ta yaptıkları bir toplantıda , ana ağ üzerinde Shapella olarak da bilinen çok önemli Shanghai-Capella yükseltmesi için 12 Nisan tarihini belirlediler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Geliştiricilere göre, Shapella yükseltmesi, ana ağ lansmanından önceki son kostümlü prova olarak Goerli test ağında başarıyla başlatıldı. Yükseltmenin 620,9536 dönem numarasıyla 12 Nisan saat 10:27 UTC’de gerçekleşmesi planlanıyor.

Yükseltmenin öne çıkan özelliği, ETH’nin geçtiğimiz Eylül ayında Birleşmeden sonra hisse kanıtı ( PoS ) konsensüsüne geçişi sırasında dahil edilmeyen kritik bir özellik olan, ana ağda doğrulayıcı staking para çekme işlemlerini etkinleştirecek olan ETH İyileştirme Önerisi (EIP) 4895’tir.

Ayrıca, Shapella yükseltmesi, belirli faaliyetler için gaz maliyetlerini optimize etmek için üç ek iyileştirme içerecektir. Geri çekilmeler öncesinde, geliştiriciler daha önce Şubat ayından bu yana Sepolia , Zhejiang ve Goerli dahil olmak üzere üç test üzerinde çeşitli açık test aşamaları gerçekleştirdiler.

İlgili doğrulayıcı setlerinden ETH çekimleri de üç test ağında başarıyla işlendi.

ETH’nin Fiyatı Üzerindeki Etkisi

Birleştirme yükseltmesinden önce, “söylentileri al, haberleri sat” durumu gibi görünen önemli bir sermaye akışı olduğu düşünülürse, Şanghay yükseltmesinin ETH’nin fiyatı üzerinde muhtemelen olumlu bir etkisi olacağına dair tahminler var.

Analistler, daha fazla staking seçeneği sunacak olan Şanghay güncellemesinin Ethereum’un değeri için olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyor. Ethereum’un değerini yükseltme olasılığı, yükseltmenin olası bir yükseliş tetikleyicisi olan stake edilmiş ETH’nin serbest bırakılmasına yer vermesi gerçeğiyle daha da doğrulanıyor .

Aynı zamanda, Merge yükseltmelerinin uzun vadeli öngörülen faydalarından biri, platformda kurumsal yatırımcıların tanıtılmasıdır.

Ethereum Fiyat Analizi

Bu arada, ETH genel pazarla birlikte işlem görüyor. Mevcut piyasa rallisinin ortasında, Ethereum 1.700 $ direnç seviyesini aşarak sermaye elde etti. Basın zamanında, ETH haftalık %20’nin üzerinde kazançla 1.723 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Ethereum yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Yaklaşan yükseltme, ETH için bir yükseliş yönü olarak hareket ederse, piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para biriminin 2.000 doları geri kazanmayı hedeflemesi için çok önemli bir temel olacaktır . Öte yandan, ETH, önemli bir destek seviyesi olarak hareket eden 1.500 $ pozisyonunu yeniden test etme olasılığıyla karşı karşıya.

Ek olarak, staking faaliyetleri üzerindeki düzenleyici etkinin de muhtemelen Ethereum’un değeri üzerinde bir etkisi olacaktır.

 

 

Ethereum 2.000 Dolara Ulaşacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!