metrica
Ethereum, 2.000 $'a Büyük Ralli İçin Hızlanıyor! - Coin Rapor

Ethereum, 2.000 $’a Büyük Ralli İçin Hızlanıyor!

Ethereum, 2.000 $’a Büyük Ralli İçin Hızlanıyor: Önde Gelen Kripto Uzmanından İçgörüler

Ethereum, 2.000 $'a büyük ralli için hızlanıyor: Önde gelen kripto uzmanından içgörüler
Ethereum, 2.000 $’a Büyük Ralli İçin Hızlanıyor: Önde Gelen Kripto Uzmanından İçgörüler

2022’de zorlu ve çalkantılı bir yıl geçirdikten sonra, kripto para piyasası ve özellikle Ethereum ( ETH ), 2023’te dikkate değer bir canlanma yaşadı.

Kapsamlı bir piyasa oynaklığı, keskin düşüşler ve devam eden belirsizlikler döneminin ardından, kripto fiyatları güçlü bir toparlanma göstererek yatırımcılara çok ihtiyaç duydukları bir rahatlama hissi verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Ayrıca önde gelen kripto analisti Michaël van de Poppe, ETH için işlerin daha da iyi olabileceğini düşünüyor. Uzmanın 24 Mayıs’ta attığı bir tweet’e göre , dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıktı ve bu alanı savunmak muhtemelen 2.000 dolara doğru bir başka büyük sıçramaya yol açacak.

“Ethereum, çok önemli olan 1.825 dolarlık bölgenin üzerine çıktı. Bu devam ettiği ve alıcılar devreye girdiği sürece, 2.000 dolara doğru bir yükseliş bekliyorum.”

– analist tweet’te yazdı.

ETH, bu yılın başlarında zaten 2.000 $ sınırını aştı ve uzun zamandır beklenen ‘Shapella’ yükseltmesiyle Nisan ayında 2.130 $’a kadar yükseldi. Aynı dönemde Bitcoin ( BTC ) , Haziran 2022’den bu yana ilk kez 30.000 dolarlık psikolojik eşiği aştı .

Büyük ağ yükseltmesi, iki yıllık bir kilitlenme döneminden sonra para çekme işlemlerini mümkün kıldı. Shapella, ETH yatırımcılarına taze likidite sağladığı için yatırımcıların Ethereum hakkındaki iyimserliğini artırdı.

Bunun dışında, Ethereum’un bu yılki fiyat artışı, 2022’deki ciddi düşüşün ardından daha geniş kripto piyasası toparlanmasından da kaynaklandı. Kripto fiyatları, değişen faiz oranı görünümü ve geleneksel bankacılık sektöründeki son kriz nedeniyle son altı ayda keskin bir şekilde toparlandı .

Ethereum Fiyat Analizi

Bu yazının yazıldığı sırada ETH, gün içinde yaklaşık %2 düşüşle 1.818 dolardan işlem görüyordu. Kripto para biriminin fiyatı geçen ay çok az değişti ve yaklaşık %1,2 düştü.

Öte yandan, ETH’nin 2023’ün başından bu yana %51’den fazla artmasıyla birlikte, yıldan bugüne olan kazanımları güçlü olmaya devam ediyor.

Ethereum YTD fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
Ethereum YTD fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu haftanın başlarında Finbold , 1 Haziran 2023’te Ether’in fiyatını 1.792 $ olarak belirleyen Price Predictions analitik platformundaki makine öğrenimi algoritmasını kullandı. Tahmin, mevcut fiyattan yaklaşık %1,4’lük bir potansiyel düşüş anlamına geliyor.

By Erdal Kahraman

Merhaba, 2000 İstanbul doğumluyum. Üniversitenin İnsan Kaynaklar bölümü mezunuyum. İş hayatımın yanı sıra Coinrapor.com'da Yönetici Editörlük yapmaktayım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

  • 26 Mayıs 2023 Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi

  • 25 Mayıs 2023 Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi

  • 24 Mayıs 2023 Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi

  • 23 Mayıs 2023 Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi

  • 1 Haziran 2023 Ethereum Fiyatını Belirliyor!