Ethereum 1.200 Dolara Düşebilir; İşte Nedeni!

Ethereum 1.200 Dolara Düşebilir; İşte Nedeni!
Ethereum 1.200 Dolara Düşebilir; İşte Nedeni!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum 1.200 Dolara Düşebilir; İşte Nedeni!

Ethereum 1.200 dolara düşebilir; İşte nedeni
Ethereum 1.200 Dolara Düşebilir; İşte Nedeni!

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ( ETH ) , analistlerin mevcut fiyat seviyelerine ilişkin endişelerini dile getirmesiyle önemli bir düzeltmenin eşiğinde olabilir. Ethereum, çoğu varlığı etkileyen devam eden piyasa dalgalanmasından muaf değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Özellikle kripto para birimi analisti Ali Martinez, 6 Eylül tarihli bir X (eski adıyla Twitter) gönderisinde endişeye duyulan ihtiyacı vurguladı ve Ethereum’un 1.680 dolarlık işlem fiyatının potansiyel olarak 1.200 dolara doğru bir düşüşün yolunu açabileceğine işaret etti.

“1.680 doların altındaki Ethereum endişe kaynağı çünkü bu durum ETH dolarının 1.200 dolara doğru önemli bir düzeltme yapmasının önünü açabilir” dedi.

Fiyat grafiği etrafında Ethereum'un para girişi ve çıkışı. Kaynak: IntoTheBlock
Fiyat grafiği etrafında Ethereum’un para girişi ve çıkışı. Kaynak: IntoTheBlock

Martinez, kripto analiz platformu IntoTheBlock’tan 1.285 ila 1.681 dolar aralığında Ethereum satın alan adres sayısının oldukça sınırlı olduğunu ortaya koyan bir analiz paylaştı. Bu fiyat seviyelerindeki aktivitenin azalması göz önüne alındığında, bu kıtlık potansiyel olarak fiyatın 1.200 dolara düşmesine yol açabilir.

ETH Sahipleri Zararda

Ayrıca, bu endişelere katkıda bulunan önemli bir faktör de şu anda zarar pozisyonunda olan Ethereum sahiplerinin artan yüzdesidir. Kripto analiz platformu IntoThe Block tarafından elde edilen veriler , zararda olan Ethereum sahiplerinin yüzdesinin Temmuz başında yaklaşık %27’den 4 Eylül itibarıyla çarpıcı bir %44,2’ye yükseldiğini ortaya koyuyor. Bu, ayı piyasasının başlangıcından bu yana gözlemlenen en yüksek seviye . t, önceki zirve %50 civarındaydı.

Ethereum'un para grafiğindeki giriş ve çıkış tarihi. Kaynak: IntoTheBlock
Ethereum’un para grafiğindeki giriş ve çıkış tarihi. Kaynak: IntoTheBlock

Kayıplarla karşı karşıya kalan Ethereum sahiplerinin sayısındaki önemli artış, piyasanın genel sağlığı ve bir dönüm noktasının yakın olup olmadığı konusunda soruları gündeme getiriyor. Tarihsel olarak, sahiplerin önemli bir kısmının su altında olması, panik satışını tetikleyebilir ve kripto para biriminin fiyatını daha da aşağı çekebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Yazının yayınlandığı sırada Ethereum zaten düzeltme yapıyordu, 1.631 dolardan işlem görüyordu ve haftalık %5’in üzerinde kayıplar kaydediyordu.

Ethereum fiyat analiz tablosu. Kaynak: Finbold
Ethereum fiyat analiz tablosu. Kaynak: Finbold

Ethereum’un şu anda öncelikle genel piyasa oynaklığından kaynaklanan çeşitli risklerle karşı karşıya olduğunu vurgulamak önemlidir.

Özellikle piyasa katılımcıları, Ethereum’un, özellikle de tokenin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) potansiyel onayından yararlanabilmesi durumunda, düzenleyici netlikten kazanç elde edeceğine inanıyor .

Ethereum 1.200 Dolara Düşebilir; İşte Nedeni!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!