ETF’nin Başarısı ‘Bitcoin’i Yok Edebilir’

ETF'nin Başarısı 'Bitcoin'i Yok Edebilir'
ETF'nin Başarısı 'Bitcoin'i Yok Edebilir'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Bitmex CEO’su Arthur Hayes: ETF’nin Başarısı ‘Bitcoin’i Yok Edebilir’

Eski BitMEX CEO’su ve kripto piyasası analisti Arthur Hayes, yaklaşmakta olan Spot Bitcoin ETF’nin başarısından ve bunun Bitcoin’in geleceği üzerindeki etkisinden bahsediyor. Hayes, bu ETF türevlerinin popülaritesinin, tüm Bitcoin’in kontrolünün, onu hareket etmeyen birkaç elde yoğunlaşmasına yol açabileceğini ve blockchain üzerindeki aktivite eksikliğinin madencileri pes etmeye zorlayabileceğini söyledi

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Arthur Hayes, ETF’lerin Bitcoin’in Ölümüne Neden Olabileceğine İnanıyor

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, yaklaşmakta olan Spot Bitcoin ETF’nin başarısının Bitcoin ağının varlığını tehdit edebileceğine inanıyor. Hayes, son blog gönderisi “Beyan”da, Bitcoin’in BlackRock gibi bir finans şirketi tarafından tutulduğu varsayımsal bir durumu sunuyor.

Hayes, bunun gerçekleşmesi durumunda Bitcoin’in şimdiye kadar finansal piyasalarda işlem gören tüm varlıklardan farklı olduğu göz önüne alındığında, bir değer saklama aracı olarak yok edileceğini öngörüyor.

Hayes’in argümanı aşağıdaki gibidir.

Bitcoin, insanlık tarihinde yalnızca hareket ettiğinde var olan ilk parasal varlıktır. Ancak iki kuruluş arasında başka bir Bitcoin işlemi olmasaydı madenciler ağın güvenliğini sağlamak için gereken enerjiyi karşılayamazlardı.

Bunun sonucu, sübvansiyon 2140 dolaylarında sona erdikten sonra yalnızca Bitcoin işlemlerinden ücret alacak olan madencilerin aç kalması nedeniyle tüm Bitcoin ağının kapanması olacaktır.

Hayes, kullanıcıların Bitcoin’i bir değer deposu yerine finansal bir varlık olarak görmeye başlaması ve kripto para birimleri yerine türev satın almayı tercih etmesi durumunda bunun gerçekleşebileceğini ekledi. Ancak Bitcoin’in bu kadere maruz kalması durumunda Hayes, insanların sivil toplum finansal sistemlerinde ticaret yapmasına olanak tanıyan benzer varlıkların ortaya çıkmasını öngörüyor.

“Umarım ikinci seferde özel anahtarlarımızı kel adamlara vermemeyi öğreniriz” diye bitirdi.

ETF’nin Başarısı ‘Bitcoin’i Yok Edebilir’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!