Eski NYSE Başkanı Kripto Paraya Ne Zaman Para Akacağını Açıkladı!

Eski NYSE Başkanı Kripto Paraya Ne Zaman Para Akacağını Açıkladı!
Eski NYSE Başkanı Kripto Paraya Ne Zaman Para Akacağını Açıkladı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski NYSE Başkanı Kripto Paraya Ne Zaman Para Akacağını Açıkladı!

Eski NYSE başkanı kripto paraya ne zaman para akacağını açıkladı
Eski NYSE Başkanı Kripto Paraya Ne Zaman Para Akacağını Açıkladı!

Eski New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) Başkanı Tom Farley, finans dünyasının spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu ( ETF ) onayının kripto endüstrisi üzerindeki potansiyel etkisini tartışan son isim . Bu, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) tarafından olası ürün onayına ilişkin spekülasyonların arttığı bir dönemde ortaya çıkıyor ve bu faktör, Bitcoin’in ( BTC ) yükseliş eğilimine kısmen katkıda bulunuyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

21 Kasım’da CNBC ile yaptığı röportajda Farley , onayın büyük olasılıkla kripto alanına para akışına yol açacağını belirtti ve insanların Bitcoin’e inandığını ve bunu ‘harika bir buluş’ olarak nitelendirdiğini belirtti.

Bitcoin’in önemine değinen Farley, onun menkul kıymet olmayan statüsüne olan güvenini dile getirdi ve bu görüş düzenleyiciler tarafından da dile getirildi. Bu ayrımın, kripto topluluğunun uzun zamandır beklediği Bitcoin ETF’nin onay sürecini hızlandırabileceğine inanıyor.

“Bitcoin’le ilgili bana biraz iyimserlik veren şey, düzenleyiciler de dahil olmak üzere herkesin Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını kabul etmesi, dolayısıyla muhtemelen Bitcoin ETF’si daha hızlı ilerleyebilir, bu da sektör için harika olur çünkü sektöre para akacak.” Bitcoin ETF’si. Satın almak çok kolay.”

Bitcoin’in kalıcı değerine olan yaygın inancı vurgulayan eski NYSE başkanı, doğası gereği değişkenliğine rağmen Bitcoin’in bir değer deposu olma rolünü vurguladı.

“İnsanlar Bitcoin’e inanıyor, Bitcoin burada olacak, Bitcoin harika bir buluş. Nasılsa öyle. Bu bir değer deposudur. Değişken olduğunu biliyorum; bu bir değer deposudur” diye ekledi.

Bitcoin ETF Onay Zaman Çizelgeleri

Ancak Farley, Bitcoin ETF’sinin derhal onaylanmasıyla ilgili beklentileri yumuşattı ve Kasım veya Aralık ayında hızlı bir karar alınması konusunda bazı şüphelerini dile getirdi.

Eski NYSE başkanı, SEC’in kripto para birimlerini menkul kıymet olarak algılamasının bir engel oluşturduğunu, çünkü ABD düzenlemelerine göre menkul kıymetlerin ulusal olarak tanınan borsalarda işlem görmesi gerektiğini ve bu durumun şu anda birçok kripto para birimi tarafından karşılanmadığını öne sürdü.

“Sanırım onayın hemen geleceği konusunda biraz daha az iyimserim, başka bir deyişle Kasım ve hatta Aralık ayı gibi. Farley, mevcut Başkan ve SEC, Bitcoin, bazen Ethereum ve muhtemelen stabilcoinler dışında kriptodaki hemen hemen her şeyin menkul kıymet olduğuna inandıklarını söyledi.

Ayrıca, tanınmış borsalarda kripto ticareti ve güvenilir temel fiyatların sağlanmasıyla ilgili iç içe geçmiş konuların, düzenleyici karar alma sürecini etkileyebileceğini açıkladı.

Farley, bu endişelerin birbirinden ayrılma potansiyelini kabul ederken, düzenleyicilerin hakim duyarlılığını vurguladı ve tanınmış bir borsada işlem yapılmadan kripto para birimlerinin temel fiyatlarının ne kadar güvenilir olabileceğini sorguladı.

Bitcoin ETF’nin Etkisi

Aslında, spot Bitcoin ETF’si kripto dünyasında sıcak bir tartışma konusu olmaya devam ediyor ve ABD’de onaylanması, onu ülkede bu türden ilk ürün haline getirmeye hazırlanıyor. Ürün, kurumsal sermayenin sektöre çekilmesinde önemli bir katalizör görevi görüyor.

Bu arada Bitcoin 38.000 doları hedeflemeye devam ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada varlık 37.797 dolardan işlem görüyor ve bu da yaklaşık %0,1’lik günlük kazancı yansıtıyor.

Eski NYSE Başkanı Kripto Paraya Ne Zaman Para Akacağını Açıkladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!