Elon Musk, #FreeMetaTime Hareketine Yanıt Verdi

Elon Musk, #FreeMetaTime Hareketine Yanıt Verdi
Elon Musk, #FreeMetaTime Hareketine Yanıt Verdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, Twitter’ın Doğrulama Sistemini Kötüye Kullanmamayı Öneren #FreeMetaTime Hareketine Yanıt Verdi

Elon Musk, Twitter'ın doğrulama sisteminin kötüye kullanılmasına karşı #FreeMetaTime tavsiyesinde bulundu
Elon Musk, Twitter’ın Doğrulama Sistemini Kötüye Kullanmamayı Öneren #FreeMetaTime Hareketine Yanıt Verdi

Teknoloji ve kripto para dünyaları söz konusu olduğunda , çok az kişilik Elon Musk kadar iyi bilinir. Bununla birlikte, Tesla’nın milyarder CEO’su (NASDAQ: TSLA ) kısa bir süre önce MetaTime olarak bilinen Türkiye merkezli bir kripto para birimi projesiyle ilgili hararetli bir internet tartışmasına karıştı .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Beklenmedik bir olay, yaklaşık 350.000 kayıtlı kullanıcıdan oluşan oldukça büyük bir kullanıcı tabanına sahip olan MetaTime’ın dijital hakların korunması konusunda yoğunlaşan bir tartışmaya karışmasıyla sonuçlandı.

MetaTime topluluğu, Twitter’da kullanıcılar arasında büyük bir kızgınlığa yol açan bir dizi beklenmedik hesap iptali ve yasağının kurbanı oldu. Bu sonuçta , tüm dünyada hızla ilgi toplayan #FreeMetaTime kampanyasının başlamasıyla sonuçlandı .

MetaTime CEO’su Yusuf Sevim , şirketin savunuculuk çabalarını hızlandırmak ve amaçlarına daha fazla dikkat çekmek amacıyla Elon Musk ile temas kurmak için Twitter’ı kullandı. Sevim savunmasında insanların dijital dünyada özgürce düşünüp konuşabilmesinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı ve Musk’a da bu mücadeleye katılmaları için çağrıda bulundu.

Musk Yanıt Verir

Ancak Musk’ın tepkisi, MetaTime topluluğunun umduğu gibi olmadı. Musk, MetaTime’ı çevreleyen soruna doğrudan bir yanıta üstü kapalı bir gönderme gibi görünen bir tweet’te şu iddiada bulundu: “Doğrulama sistemimizi ardışık olmayan kendi kendini tanıtmayla oynamaya çalışan veya yanıltıcı bir şekilde reklam veren hesaplar olacaktır . askıya alınmış.”

Bu, #FreeMetaTime kampanyasını açıkça desteklemekten çok Twitter’ın doğrulama mekanizmasının dürüstlüğünü korumakla ilgilenen bir pozisyona işaret ediyordu.

Bu yorum, #FreeMetaTime kampanyası üzerinde sürmekte olan tartışmaya yeni bir katman ekleyerek, platformların kullanıcıların tanımlanmış kriterlere uymasını sağlamaya çalışırken karşılaştığı sorunları vurgulayarak ve tüketicilere güvenli ve adil bir platform sağlama ihtiyacının altını çiziyor.

İlginç bir şekilde, Twitter MetaTime’ın mavi doğrulama onayını kaldırdığında mesele çok daha karmaşık hale geldi. MetaTime topluluğu ile teknoloji devi arasındaki zaten gergin olan ilişki, bu hareketle daha da kötüleşti.

Devam eden dijital haklar konusu ve platform bütünlüğünü koruma ihtiyacı, #FreeMetaTime kampanyası ve Musk’ın buna tepkisi etrafındaki ileri geri yansıtılıyor. Hikaye geliştikçe tartışma, çevrimiçi topluluklarımızın üzerine kurulduğu ilkeler hakkında daha büyük soruları gündeme getiriyor.

Elon Musk, #FreeMetaTime Hareketine Yanıt Verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!