El Salvador, Dünyanın İlk Bitcoin Tahvilleri için Onay Aldı!

El Salvador Yüklü Bitcoin (BTC) Transferi Gerçekleştirdi! İşte Son Veriler…
El Salvador Yüklü Bitcoin (BTC) Transferi Gerçekleştirdi! İşte Son Veriler…
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

El Salvador, Dünyanın İlk Bitcoin Tahvilleri için Onay Aldı!

Bitcoin’i ulusal para birimi olarak ilan etmesiyle bilinen Orta Amerika ülkesi El Salvador, yerli yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve BTC madencilik tesislerinin kurulumundan gelir elde edecek bir BTC tahvili için CNAD’dan onay aldı.

Bitcoin ülkesi El Salvador, BTC bazlı tahvil ihracı için düzenleyici onay aldı. Uzun yıllardır planlanan projenin nihayet 2024 yılında başlaması planlanıyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

El Salvador Ulusal Bitcoin Otoritesi, bu tahvillerin Dijital Varlıklar Komisyonu (CNAD) tarafından “Volkan Tahvilleri” adı altında onaylandığını duyurdu

 

El Salvador, 2021 yılında Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul ettiğinde küresel ilgi gördü. Bu karar başlangıçta eleştirilere yol açsa da Devlet Başkanı Nayib Bukele, BTC yatırımına olan inancına bağlı kaldı ve yenilikçi adımlar atmaya devam etti.

Yenilenebilir Enerji ve Bitcoin Madenciliği

El Salvador, bu tahvilleri kullanarak, ülkenin aktif yanardağlarından elde edilen jeotermal enerjiyi kullanarak tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışan bir BTC madencilik tesisi kurmayı planlıyor. Bu projenin toplam finansman hedefi 1 milyar dolar. Bukele, bu fonları yalnızca yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı bir BTC madencilik endüstrisi oluşturmak için kullanmayı planlıyor.

Tahvilin 2024 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve kripto borsası Bitfinex’in denetime tabi kolu olan Bitfinex Securities tarafından satılacak.

 

El Salvador, Dünyanın İlk Bitcoin Tahvilleri için Onay Aldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!