EKK Toplantısı Başladı, Kriptolar İçin Ne Karar Çıkacak?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EKK Toplantısı Başladı, Kriptolar İçin Ne Karar Çıkacak?

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığındaki Ekonomik Koordinasyon Komitesi (EKK), taslak kripto para düzenlemesi de dahil olmak üzere birçok konuyu değerlendirmek üzere toplandı. Konferansta ayrıca kamu iktisadi teşebbüsleri reformu, 102 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve devlet yardımlarının mevcut durumu gibi önemli konular da değerlendirilecek.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

En Önemli Gündem Maddesi Kripto Para Düzenleme Taslağı

Ekonomik Koordinasyon Komitesi (EKK), ekonomideki birçok konuyu değerlendirmek üzere toplandı. Toplantıda taslak sanal para düzenlemeleri gündemin önemli konularından biri olarak öne çıktı.

Toplantının gündeminde, taslak sanal para düzenlemelerine ek olarak devlete ait işletme reformu, 102 Sayılı Kararname ve mevcut devlet yardımları durumu yer alıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan da Toplantıya Katıldı

Toplantıya, TCMB’nin yatırımcı konferansı için yaklaşık bir aydır ABD’de bulunan TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan da katıldı.

İddia: Hafize Gaye Erkan seçimden önce görevden alınacak, yerine düşünülen  isimler belli oldu - PolitikYol.com | Yorum, Analiz, Haber Sitesi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında düzenlenen toplantıya Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci de katıldı.

Toplantı sonunda yazılı bir açıklama yapılacak. Yazılı açıklamanın kripto para birimi düzenleme taslağına ilişkin herhangi bir bilgi sağlayıp sağlamadığını görmek merakla bekleniyor.

 

EKK Toplantısı Başladı, Kriptolar İçin Ne Karar Çıkacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!