Dünyanın Neden Bitcoin’e İhtiyacı Var?

Dünyanın Neden Bitcoin'e İhtiyacı Var?
Dünyanın Neden Bitcoin'e İhtiyacı Var?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ChatGPT-4, Dünyanın Neden Bitcoin’e İhtiyacı Olduğunu Açıklıyor

ChatGPT-4, Dünyanın Neden Bitcoin'e İhtiyacı Olduğunu Açıklıyor
ChatGPT-4, Dünyanın Neden Bitcoin’e İhtiyacı Olduğunu Açıklıyor

OpenAI’nin yapay zeka ( AI ) platformu ChatGPT, kripto para sektörü de dahil olmak üzere çok çeşitli konularda bilgi sağlamadaki yararlılığını kanıtladı ve en yeni yinelemesi, Bitcoin’in ( BTC ) varlığının gerekli olmasının tüm nedenlerini listeleyebildi .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Gerçekten de, kurumsal analitik platformu MicroStrategy’nin kurucusu ve başkanı olan Michael Saylor, GPT-4’e dünyanın neden BTC’ye ihtiyacı olduğunu sordu ve AI platformu, Saylor tarafından aktarıldığı üzere, ona sekiz özel nedeni içeren ayrıntılı bir yanıt sağladı. 15 Mart’ta yayınlanan bir tweet.

Ademi Merkeziyet ve Erişilebilirlikten Güvenliğe

Amiral gemisi dijital varlığın birincil argümanı olarak ChatGPT, ademi merkeziyetçiliği yerleştirdi – hükümet veya finans kurumu gibi tek bir varlığın onu kontrol edememesi, bunun karşılığında daha fazla özgürlük, özerklik ve sansür ve manipülasyona karşı direnç sağlaması.

İkinci olarak, yapay zeka aracı, BTC’nin, kripto para birimini kullanmak için yalnızca bir akıllı telefona ve internet erişimine ihtiyaç duyan sınırlı veya mevcut olmayan geleneksel bankacılık sistemlerinin olduğu bölgeler gibi, banka hesabı olmayan ve banka hesabı olmayan kişilere finansal hizmetlere erişim sağlama yeteneğini seçti .

Üçüncü sırada, ChatGPT’nin vurguladığı gibi, “özellikle sınır ötesi işlemler için geleneksel finansal hizmetlere kıyasla” daha düşük olabilen BTC işlemlerinin ücretleri var ve bunun hem müşteriler hem de uluslararası transferlere dahil olan işletmeler için maliyetleri azaltabileceğini vurguluyor.

Ayrıca, “Bitcoin işlemleri, blok zinciri adı verilen, halka açık, kurcalamaya karşı dayanıklı bir deftere kaydedilir”, böylece “işlemler kolayca doğrulanabilir ve izlenebilir, bu da dolandırıcılık ve yolsuzluk riskini azaltır.”

Deflasyonist, Özel ve Programlanabilir

Chatbot’un da doğru bir şekilde gözlemlediği gibi, Bitcoin’in 21 milyon BTC’lik sınırlı bir arzı var, bu da onu deflasyonist bir para birimi yapıyor ve “geleneksel para birimlerinin satın alma gücünü zamanla aşındırma” eğiliminde olan enflasyon riskini azaltıyor.

GPT-4 tarafından listelenen altıncı Bitcoin yanlısı argüman, kripto transferlerinin hassas kişisel bilgiler yerine yalnızca bir genel adrese bağlanması sayesinde, geleneksel işlemlere kıyasla varlıkları aktarırken daha fazla gizlilik derecesiydi .

Yedinci sırada, Bitcoin’in bir yatırım ve finansal portföyleri çeşitlendirme yöntemi olarak değeri yer alıyor. Yapay zeka aracı, piyasa değerine göre en büyük merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının “zaman içinde değerde önemli büyüme potansiyeli” gösterdiğini belirtti.

Son fakat en az değil, gerçek şu ki:

“Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, çeşitli finansal süreçleri ve işlemleri otomatikleştirebilen ve düzene koyabilen, verimliliğin ve yeni iş modellerinin artmasına yol açan akıllı sözleşmeler aracılığıyla programlanabilir parayı mümkün kılıyor.”

Boğa Geleceği?

Bitcoin’in şimdiden yükseliş geleceğine inanan ve avantajlarının gayet iyi farkında olan birçok inananı var, bunlara uzun süredir Bitcoin’in Birleşik Devletler’e alternatif olduğunu savunan en çok satan kişisel finans kitabı ‘Rich Dad Poor Dad’ın yazarı Robert Kiyosaki de dahil. “Sahte para” ve ekonomi için bir tehdit olarak gördüğü dolar.

Aynı zamanda, ilk kripto para birimi son zamanlarda birkaç ayın en yüksek seviyelerine ulaştı ve bir sonraki dönemde 1 milyon dolarlık potansiyel bir hedefle başlayan bir belirsizlik döneminden sonra başka bir boğa koşusunun oyunda olduğunu gösteren grafik desenleri ve göstergeler gösterdi . Finbold’un bildirdiği gibi birkaç yıl .

 

Dünyanın Neden Bitcoin’e İhtiyacı Var?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!