metrica
Dogecoin Yaratıcısı Uyardı! İşte Söylediği Şey - Coin Rapor

Dogecoin Yaratıcısı Uyardı! İşte Söylediği Şey

Dogecoin Yaratıcısı, Kripto Yatırımı Konusunda Kesin Uyarıda Bulunur; İşte Söylediği Şey

Dogecoin yaratıcısı, kripto yatırımı konusunda kesin uyarıda bulunur; İşte söylediği şey
Dogecoin Yaratıcısı Uyardı! İşte Söylediği Şey

Dogecoin ( DOGE ) kripto para biriminin ortak yaratıcısı Billy Markus , sektöre yatırım yapmanın tehlikeleri hakkında sert bir uyarı yayınladı .

22 Nisan’da attığı bir dizi tweet’te Markus, dijital varlıklara para yatırmayı ‘kelimenin tam anlamıyla akıl hastalığına yatırım yapmak’ olarak nitelendirdi .

“Kriptoya yatırım yapmak, kelimenin tam anlamıyla sadece akıl hastalığına yatırım yapmaktır ve sanırım bu yükselişte” dedi.

Markus’un sözleri , yatırımcıların 2021 boğa koşusunun coşkusunun ardından önemli kayıplar yaşadığı kripto piyasasındaki düşüş ortamının ortasında geldi ; geleneksel olarak, bu tür düşüşler piyasaya yatırım yapmak için uygun zamanlar olarak görülmüştür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

NFT’ler ‘Daha Da Akıl Hastası’

İçerik oluşturucu , “NFT’lerin bir kripto türevi olduğunu, dolayısıyla daha da akıl hastası olduğunu” belirterek, bazı kripto ürünlerine, özellikle de misli olmayan tokenlere ( NFT ) saldırmaya devam etti. Özellikle, NFT’ler bir noktada kripto endüstrisinde büyük bir popülerlik kazandı ve benzeri görülmemiş satışlarla pazarı büyüledi.

Ancak, o zamandan beri NFT’lere olan ilgi azaldı.

DOGE’nin kurucusu, PEPE meme parasının değerindeki son artışa tepki verirken, kripto para birimi hakkında şaka yapmanın “kuşak zenginliğini engellemek” olduğunu iddia eden ve bu kavramı “iğrenç” olarak nitelendirenleri hedef aldı.

“İnsanların bu konuda şaka yapıyormuş gibi konuşmalarına tepki gösteriyorum, bu iğrenç bir şey, ‘nesiller arası zenginliği engellemek’. Ama insanlar bebek çocuklar gibi çantalarını koruyan ahmak oldukları için, aptallar gibi tugaylık edip hareket ediyorlar ve beyin zor olduğu için bunun gibi aptalca hareketler yapıyorlar” diye ekledi.

Markus Kötümser Kripto Görünümü

Markus’un son yıllarda kripto para birimleri konusunda karamsar bir yaklaşım benimsediğini belirtmekte fayda var . Örneğin, 2022’de Dogecoin yaratıcısı, dokuz yıl önce, DOGE’nin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra kripto para birimine yatırım yapmayı bıraktığını açıkladı. O sırada, kriptoya yatırım yapmanın bir tür kumar olarak kabul edilebileceğini belirtti.

Bu doğrultuda Markus, Binance Smart Chain’e ( BSC ) odaklanan birkaç dijital para birimi projesine de imza attı . Finbold tarafından bildirildiği üzere, Markus tüm BSC tokenlerini ‘çöp’ olarak nitelendirdi.

Başka bir cephede, bir Finbold raporuna göre , Dogecoin’in kurucu ortaklarından Jackson Palmer, kripto endüstrisinin 2022 ayı piyasasında sona ermesi arzusunu dile getirdi.

By Erdal Kahraman

Merhaba, 2000 İstanbul doğumluyum. Üniversitenin İnsan Kaynaklar bölümü mezunuyum. İş hayatımın yanı sıra Coinrapor.com'da Yönetici Editörlük yapmaktayım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler