Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır [2023]

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır [2023]
Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır [2023]
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır [2023]

Dogecoin (DOGE) , en popüler kripto para birimi projelerinden biridir. Belirteç, madencilerin işlemleri doğrulamasını ve ağı güvenli hale getirmesini gerektiren bir Çalışma Kanıtı (PoW) konsensüs modelini takip eder. Güvenliği artırmak için Dogecoin (DOGE), Scrypt madencilik sözleşmelerini kullanırken Bitcoin (BTC) gibi diğer İş Kanıtı ağları SHA-256 algoritmasını kullanır. Scrypt, yeni Dogecoin’leri daha hızlı ve daha az enerjiyle kazmayı mümkün kılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Bununla birlikte, 2023’te DOGE madenciliğinin nasıl yapılabileceğini görelim.

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır [2023]
Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır [2023]

Dogecoin madenciliği yapmanın farklı yolları

DOGE madenciliği yapmanın üç yolu vardır. Bunlara solo madencilik, bulut madenciliği veya madencilik havuzları dahildir.

Yalnız madencilik :

Başlangıçta, DOGE solo madenciliği harika bir stratejiydi çünkü başka pek çok kullanıcı yoktu ve ödüller kolayca kazanılıyordu. Matematik bulmacasını ilk çözen olma olasılığı, daha fazla insan girdikçe büyük ölçüde azaldı.

Bir kişi Dogecoin ağına tek bir düğüm olarak katılabilir ve tek başına DOGE madenciliği yapmak üzere işlem bloklarını kırmak için madencilik teçhizatını veya bilgisayarını kullanabilir. Bir bilgisayar, kazançlı madencilik faaliyetleri gerçekleştirmek için güçlü bir GPU’ya (Grafik İşleme Birimi) sahip olmalıdır.

Kripto para madenciliğine başlamak için, donanım ekipmanınızı seçtikten sonra yazılımınız olmalıdır. Pooler’dan CPUMiner, CPU’larda Dogecoin madenciliğine başlamak için kullanımı kolay bir madencilik programıdır. GPU’lar için yazılım çözümleri, yaygın olarak uyumlu EasyMiner, CudaMiner ve CG miner’ı içerir. Birçok madenci, Dogecoin madenciliği yapmak için MultiMiner programını kullanır. ASIC için CGMiner ve EasyMiner şiddetle tavsiye edilir.

Tek başına madenciliğin bir avantajı, madencilerin ödüllerini başkalarıyla paylaşmak zorunda kalmamasıdır.

Bununla birlikte, bazı dezavantajlar var. İlk olarak, madencilik teçhizatı pahalıdır. Bununla birlikte, bireysel Dogecoin madenciliğinin seyrek ve tutarsız ödemeleri ana hatalarıdır. Ayrıca, güçlü bir makinesi olmayan bir madenci asla bir blok ödülü alamayabilir. Madenciler, güçlü madencilik teçhizatına sahip olsalar bile bir blok ödülü almadan önce haftalarca veya aylarca beklemek zorunda kalacaklardı.

Bulut madenciliği :

Bulut madenciliği, pahalı madencilik ekipmanlarının maliyetlerinden kurtulmanın bir yoludur. Bir abonelik yöntemi kullanılarak, bireyler hesaplama gücü kiralar ve DOGE, bir madencilik havuzu aracılığıyla çıkarılır. Teşvikler, kiralanan hesaplama gücü miktarına göre dağıtılır.

Scrypt madenciliği sözleşmeleri, Genesis Mining ve Eobot gibi saygın bulut madenciliği firmalarında daha az yaygındır. Ancak yine de bunları Nicehash gibi hash gücü satan sitelerde bulabilirsiniz .

Madencilik havuzları:

Dogecoin madenciliği yapmanın en kolay yöntemlerinden biri madencilik havuzlarına katılmaktır. Madencilik havuzu, kripto para birimleri madenciliği yapmak için bilgi işlem kaynaklarını bir araya getiren bir grup insandır. Her bir katılımcının havuza ne kadar işlemci gücüne katkıda bulunduğuna bağlı olarak, madenciliğin faydaları hepsi arasında dağıtılır.

Madencilik havuzları, güçlü donanımları olmayan madencilerin ödül almasının tek geçerli yolu olabilir. Yetersiz hash gücüne sahip kuleler, elbette, herhangi bir madencilik havuzunda çok az gelir elde edecektir. Ancak, en azından düzenli olarak gelen bir miktar paranız olacak. Öte yandan, güçlü bir kurulum olmadan solo madencilik muhtemelen hiçbir ödülle sonuçlanmayacaktır.

Bazı popüler madencilik havuzları Aikapool , Prohashing , Multipool vb.

Madencilik karlılığı tahminleri her zaman büyük farklılıklar gösterecektir. Ana faktörler nihayetinde DOGE’nin piyasa fiyatına , madencilik sürecinin zorluğuna ve teçhizatınızın özelliklerine bağlı olacaktır. Şansınızı artırmak için tek başınıza madencilik yapmayı veya bir havuza katılmayı seçebilirsiniz. Madencilik ekipmanına çok para harcamak istemeyen insanlar için potansiyel bir alternatif, bulut madenciliği havuzlarına katılmaktır.

 

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır [2023]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Güzel içerik teşekkürler

    Cevapla
Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!