Do Kwon’un Banka Hesabında Depolanan Milyarlarca Doları Olduğu Bildirildi

SON DAKİKA: Do Kwon, İtiraz Davasını Kazandı!
SON DAKİKA: Do Kwon, İtiraz Davasını Kazandı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Do Kwon’un Sygnum Banka Hesabında Depolanan Milyarlarca Doları Olduğu Bildirildi

Terra'dan Do Kwon'un Sygnum banka hesabında depolanan milyarlarca doları olduğu bildirildi 
Do Kwon’un Sygnum Banka Hesabında Depolanan Milyarlarca Doları Olduğu Bildirildi

Yetkililerden saklanan para, zaman kadar eski bir hikaye ve öyle görünüyor ki dijital çağda hala yaygın bir sorun olmaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) , Şubat ayında Do Kwon ve Terraform Labs’ın bir İsviçre bankasına yüklü miktarda 10.000 Bitcoin (yaklaşık 300 milyar won) aktardığını açıkladı .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Söz konusu bankanın, 2017’de merkezi İsviçre’nin Zürih kentinde bulunan dünyanın ilk düzenlemeye tabi Dijital Varlık Bankası olmasıyla manşetlere çıkan Sygnum Bank AG’den başkası olmadığı anlaşılıyor.

Şimdi Seul Güney Bölgesi Savcılığının Mali Menkul Kıymetler Suçu Ortak Soruşturma Bölümü, LFG’ye (Luna Vakfı Koruma, UST Fiyat Savunma Teşkilatı) ait BTC’nin izini sürdüklerini ve bir kısmının nakde çevrilerek Sygnum hesaplarına aktarıldığını açıkladı. Güney Koreli haber kuruluşu Digital Asset tarafından 25 Nisan’da yayınlanan bir rapora göre, yaklaşık 100 milyon $ (yaklaşık 130 milyar won) tutarında .

Açıklama, aynı gün düzenlenen bir basın toplantısında, savcılığın önceden istişare olmaksızın eski TFL eş başkanı Shin Hyun-Seong da dahil olmak üzere olaya karışan 10 kişiyi suçladığı belirtildi.

Aktarılan BTC Nakde Dönüştürülür ve Sygnum Hesaplarında Saklanır

Seul Güney Bölge Savcılığı açıkladı:

“Ayrıca 100 milyon doların çeşitli yerlerde kullanıldığını, Sygnum hesabında olduğu gibi bırakılmadığını ve Kim & Chang hukuk firması hesabına (masrafları avukata ait olmak üzere) bazı havaleler yapıldığını ve kalan miktarın 100.000 TL olduğunu teyit ettik. yaklaşık milyarlarca won.”

Daha önce SEC, Şubat 2023’te Kwon ve TFL direktörünün şunları söylediğini söyledi:

“TFL ve LFG hesaplarından kişisel cüzdanlara veya soğuk cüzdanlara 10.000 Bitcoin gönderdi. Mayıs 2022’den bu yana sanıklar, bu cüzdandaki Bitcoin’leri İsviçre finans kurumlarına gönderip itibari paraya çevirdiler ve dava açılana kadar 100 milyon dolardan fazla para çektiler.”

Savcılar yakın zamanda hem Güney Koreli hem de ABD’li soruşturma kurumlarından Sygnum banka hesaplarının dondurulması yönünde talepler aldıklarını açıkladılar. Bununla birlikte, İsviçre hükümeti ve ilgili bankalar ilk önce kimin dondurma talebinin yapıldığını belirlemek zorunda kalacağı için durum karmaşıktır.

 

Do Kwon’un Banka Hesabında Depolanan Milyarlarca Doları Olduğu Bildirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!