DeFi Yatırımcıları BNB Chain’den Kaçtı; Ne Oluyor?

DeFi Yatırımcıları BNB Chain'den Kaçtı; Ne Oluyor?
DeFi Yatırımcıları BNB Chain'den Kaçtı; Ne Oluyor?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi Yatırımcıları BNB Chain’den Kaçtı; Ne Oluyor?

DeFi yatırımcıları BNB Chain'den kaçtı; Ne oluyor?
DeFi Yatırımcıları BNB Chain’den Kaçtı; Ne Oluyor?

Binance ve diğer kripto merkezi finans (DeFi) hizmet sağlayıcılarına karşı dünya çapındaki düzenleyici incelemelerin ortasında , BNB Zinciri (eski adıyla Binance Smart Chain ), 2023 yılında merkezi olmayan finans ( DeFi ) ekosisteminden 2 milyar dolara yakın çıkış gördü .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

İlginç bir şekilde Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bir sonraki boğa koşusunda DeFi’nin CeFi’den daha iyi performans göstereceğini öngörmüştü .

Binance’in CEO tahmini, X Space’in 3 Eylül’deki ‘Bana Her Şeyi Sor’ (AMA) oturumunda canlı olarak açıklandı ; burada CZ , şirketinin karşılaştığı zorlukların yanı sıra DeFi platformlarıyla ilgili diğer düzenleyici konulardan bahsetti .

Bununla birlikte, Zhao’nun BNB Chain ( BNB ) yerel tokenindeki en alakalı varlıklarıyla ilgili rakamlar , kripto milyarderinin kripto para piyasasına yönelik vizyonu ve Binance’in merkezi olmayan finans sektörüne yönelik söylentilere göre yeni odaklanmasındaki başarısı için daha da fazla zorluk oluşturabilir.

Finbold’un 7 Ekim’de DefiLlama’dan aldığı veriler , BNB Zinciri için yılbaşından bugüne (YTD) toplam kilitli değerde (TVL) 1,85 milyar dolarlık bir kayıp olduğunu gösteriyor. 1 Ocak 2023 itibarıyla 4,65 milyar dolarlık kayıtlı toplam yatırım değeriyle, yayınlandığı tarihte yaklaşık 2,8 milyar TVL’ye ulaştı.

DeFi'de BNB Chain (eski adıyla BSC veya Binance Smart Chain) TVL.
DeFi’de BNB Chain (eski adıyla BSC veya Binance Smart Chain) TVL. Kaynak: DefiLlama

BNB Chain DeFi protokolleri TVL’yi Kaybediyor

Özellikle BNB Zinciri’ndeki önde gelen iki DeFi protokolü olan PancakeSwap ( CAKE ) ve Venus ( XVS ), şu anda sırasıyla 1,27 milyar dolar ve 608,46 milyon dolar TVL ile yatırılan toplam değerin çoğunluğuna hakim durumda. Her iki şirket de son 30 günde sırasıyla %1,52 ve %7,18 oranında çıkış kaydetti.

BNB Chain'deki en iyi 5 DeFi protokolünün TVL'si.
BNB Chain’deki en iyi 5 DeFi protokolünün TVL’si. Kaynak: DefiLlama

İlginç bir şekilde, kilitlenen toplam değere göre üçüncü en büyük DeFi protokolü, aslında BNB yerine Ethereum ( ETH ) cinsinden ölçülen ‘Binance hisseli ETH’yi hesaba katıyor . Bu nedenle, yatırımcılar pasif gelirlerini elde etmek için staking için eter seçerken sadece CZ’nin yapısını kullandıklarından, eski zincir için değer tahakkuk ediyor .

BNB Fiyat Analizi

BNB tokenlarının YTD değerinin %13,8’ini kaybettiğini söylemek de önemli. 1 Ocak’ta 246,66 $’lık başlangıç ​​işlem fiyatından, haberin yayınlandığı tarihteki mevcut işlem fiyatı 212,62 $’a yükseldi.

BNB'nin yıllık fiyat tablosu.
BNB’nin yıllık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

BNB’ye yatırım yapılmasına rağmen toplam değerin DefiLlama tarafından USD cinsinden ölçüldüğü dikkate alındığında TVL metriği de bu değer kaybından etkilendi . Bununla birlikte, 2023’ün başından bu yana zincir protokollerine kilitlenen daha az BNB tokeni var.

 

DeFi Yatırımcıları BNB Chain’den Kaçtı; Ne Oluyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!