Crypto.com EMI Lisansını Aldı!

Crypto.com EMI Lisansını Aldı!
Crypto.com EMI Lisansını Aldı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Crypto.com EMI Lisansını Aldı!

Crypto.com, kripto para borsası olarak faaliyet göstermekte olup, bu faaliyetlerini sürdürmek için Elektronik Para Kurumu tarafından yetkilendirilmiştir. Mali Davranış Otoritesi (FCA), Birleşik Krallık’taki mali düzenlemeleri denetleyen bir kurum olarak görev yapmaktadır.

Crypto.com, Ağustos 2022’de Mali Davranış Otoritesi’ne (FCA) kayıt olmasının ardından EMI lisansını elde etti. Cryptoasset Register, Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren kripto varlık işletmelerine odaklanan bir kayıt sistemidir ve özellikle anti-parazitlerle uyum ve kara para aklama ile terörizmin finansmanıyla mücadele düzenlemelerine vurgu yapmaktadır.

EMI lisansı, diğer lisanslardan ayrılarak şirketlere elektronik para basma ve yönetme yetkisi sağlar, aynı zamanda daha geniş bir finansal hizmet yelpazesi sunmalarına imkan tanır.

Anonsa göre, kayıt işlemi, Crypto.com’un Birleşik Krallık’ta özelleştirilmiş bir e-para ürün paketi sunma kapasitesini artırıyor.

Coinbase ve Gemini gibi diğer kripto şirketleriyle işbirliği yaparak EMI lisansını elde etme çabalarına odaklanan Crypto.com, Aave’nin İngiltere merkezli işletmesi tarafından 2020’de alınan EMI lisansını örnek alıyor. Aynı zamanda, Kraken isimli rakip kripto borsası, Eylül ayında İrlanda’da EMI yetkilendirmesi ve İspanya’da Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı kaydını tamamladı.

Crypto.com EMI Lisansını Aldı!
Crypto.com EMI Lisansını Aldı!

Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, şu ifadeleri kullandı:

“Birleşik Krallık, işimiz ve geniş kapsamlı sektör için halen hayati bir pazardır. FCA gibi küresel bir düzenleyici liderle olan işbirliğimizi sürdürerek, kripto alanında sorumlu inovasyona olan katkımızı daha da güçlendirmeyi heyecanla bekliyoruz.”

Bu lisansın alınmasıyla birlikte, Crypto.com kendisini diğer kripto para borsalarına göre Birleşik Krallık’ta etkili bir şekilde konumlandırarak önemli bir pazarı elde ediyor. Ayrıca, bu lisans, şirkete elektronik para ihracı da dahil olmak üzere çeşitli ayrıcalıklardan yararlanma imkanı sunmaktadır.

Coin Spherical

Crypto.com EMI Lisansını Aldı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!