Coin Center ve Elizabeth Warren Arasında Çekişmeli Süreç!

ABD Senatörü Elizabeth Warren'ın keskin mektubuna, Coin Center'dan güçlü bir cevap geldi. Coin Center, Warren'ın dijital para düzenlemelerine yönelik önerilerine ve eleştirilerine karşı çıkarak, daha etkili düzenlemelerin benimsenmesi çağrısında bulundu.

Coin Center ve Elizabeth Warren Arasında Çekişmeli Süreç!
Coin Center ve Elizabeth Warren Arasında Çekişmeli Süreç!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralara yönelik sert eleştirileriyle tanınan ve son olarak SEC’nin Bitcoin ETF kararını da olumsuz bulan ABD Senatörü Elizabeth Warren, savunuculuk grubu Coin Center ile karşı karşıya geldi.

Warren, Aralık ayında kripto endüstrisine yönelik sert bir mektup yazarak, özellikle kripto borsası Coinbase ve çeşitli endüstri gruplarına, Kongre’nin çabalarını baltalamak için eski savunma ve kolluk kuvvetleri yetkililerinin işe alındığı iddialarının sorgulanmasını istemişti. Ayrıca, terörist gruplar arasında Hamas’ın da bulunduğu organizasyonların kripto kullanımının terör finansmanına etkisini sorgulayan bilgiler talep etmişti.

“Soruları Yanıtlamak Zorunda Değiliz…”

Coin Center ise Warren’ın endişelerine ve mektuba aynı sertlikte bir yanıt vererek, Warren’ın sorularını yanıtlama yükümlülüğü olmadığını ve kamu politikası tartışmalarına katılımın Kongre çabalarını baltalamak anlamına gelmediğini belirtti.

Coin Center, Warren’ın sağduyu olarak adlandırdığı yasa tasarılarının adaletsiz, uygulanamaz ve Anayasa’ya aykırı olduğunu iddia ederek, bu tasarıları desteklememeleri gerektiğini savundu.

Kuruluş ayrıca, Hamas gibi örgütlerin kripto kullanımı konusunda Warren’ın önerilerinin etkisiz olacağını, terör finansmanını önlemeye yönelik kanıtlanmış yaklaşımlara harcanabilecek zaman ve enerjiyi boşa harcayacağını belirtti.

“Eğer bir boşluk varsa, bu uygulamadadır ve eğer terörle mücadele çabalarının etkililiğini gerçekten önemsiyorsanız, FinCEN (Finansal Suçları Engelleme Ağı), FBI (Federal Soruşturma Bürosu) ve DOJ’un (Amerikan Adalet Bakanlığı) kripto uygulama birimleri ve benzerleri için daha fazla finansman sağlamak için çalışırsınız.”

Grup, mevcut bir boşluğu kabul ederken, bu boşluğun sebebi olmadıklarını ve Warren’ın, gerçekten sağduyuluysa, gerekli birimlerle işbirliği yapması gerektiğini belirtti.

Coin Center ve Elizabeth Warren Arasında Çekişmeli Süreç!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!