Çin Yayınladı, Kripto İçin Yükseliş İşareti mi?

Çin Yayınladı, Kripto İçin Yükseliş İşareti mi?
Çin Yayınladı, Kripto İçin Yükseliş İşareti mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin, Web3 Geliştirmesi İçin Tanıtım Belgesi Yayınladı; Kripto İçin Yükseliş İşareti mi?

Çin, Web3 geliştirmesi için tanıtım belgesi yayınladı; Kripto için yükseliş işareti mi?
Çin, Web3 Geliştirmesi İçin Tanıtım Belgesi Yayınladı; Kripto İçin Yükseliş İşareti mi?

Çin’in kripto para birimleri ile çalkantılı geçmişine rağmen , hükümet şimdi sektörün ilgili segmentlerinin potansiyelini benimsemeye hevesli görünüyor.

Yerel haber kaynağı The Paper’ın 27 Mayıs’ta bildirdiğine göre, hükümet özellikle web3 endüstrisinde yenilik ve gelişmeyi teşvik etmeyi amaçlayan bir teknik inceleme yayınladı .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Pekin Belediyesi Bilim ve Teknoloji Komisyonu (Zhongguancun Chaoyang Park), teknolojinin durumunu “İnternet endüstrisinin gelecekteki gelişimi için kaçınılmaz bir trend” olarak vurgulayan “Web3 İnovasyon ve Geliştirme Teknik Raporu (2023)” adlı makaleyi yayınladı .

Tanıtım belgesi, yapay zeka ( AI ), XR etkileşimli terminalleri ve içerik üretim araçları dahil olmak üzere web3 endüstrisindeki temel araştırma alanlarına odaklanmaktadır . Dijital popülasyonlar ve koleksiyonlar gibi ortaya çıkan uygulamaların hızlı büyümesini kabul eder.

Ancak, kalkınma zorluklarını ve politika değişikliklerine duyulan ihtiyacı kabul etti.

“Beyaz kitap, Pekin’deki İnternet 3.0 endüstrisinin mevcut gelişiminin, İnternet 3.0’ın durumu ve eğilimlerinin analizine ve yargısına dayanan teknik ve yetenek desteği yetenekleri, endüstriyel zincir bütünlüğü ve yasal normlar açısından hala zorluklarla karşı karşıya olduğunu öne sürüyor. gelişme,” diye yazıyor gazete.

Zhongguancun Chaoyang Parkı yönetim komitesi yöneticisi Yang Hongfu, şehrin Chaoyang bölgesinin 2025 yılına kadar yılda en az 100 milyon yuan (14 milyon $) ayırmayı planladığını açıkladı. bu iddialı çabayı yönlendiriyor.

Çin’in yeni Kripto Standının Anlamı

Beyaz kağıdın yayınlanması, Çin’in kripto para birimi sektörü ile geçmişteki ilişkisi göz önüne alındığında tepkilere yol açtı . Binance CEO’su Changpeng Zhao, merakını 27 Mayıs’ta bir tweet’te dile getirerek , Hong Kong’da yaklaşan kripto düzenlemelerinin uygulanmasıyla bağlantılı olarak teknik incelemenin yayınlanmasının ilginç zamanlamasını vurguladı .

Son gelişmeler, Çin’in kripto para birimleri konusundaki duruşunda potansiyel bir değişime işaret ederek, yıllarca süren yasaklardan sonra politikada bir değişiklik olduğuna dair spekülasyonları artırıyor. Zhao’ya göre , özellikle devlet yayıncısı China Central Television (CCTV), Bitcoin ( BTC ) logosunun yer aldığı bir bölüm yayınladı . Tarihsel olarak, benzer kapsamın artan piyasa aktivitesi ve fiyat artışlarıyla ilişkilendirildiğini öne sürdü.

CCTV segmenti, Hong Kong’da bulunan bir Bitcoin ATM’sini gördü. Göze çarpan bir mavi Bitcoin logosunun varlığı ve “Bitcoin Satın Al” seçeneği, Çin’in kripto para birimlerine bakış açısının değişmesine ilişkin spekülasyonları daha da ateşledi.

Bu haber, taşıdığı derin etki nedeniyle dikkat çekicidir. Özellikle 2021’de Çin, son yıllarda kripto pazarına yönelik en büyük şoklardan biri olarak yankılanan madenciliği yasaklayan dijital varlıklara yönelik en önemli baskısını uyguladı. Ancak, Bitcoin 2021’in sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak piyasa toparlandı.

Bu arada Bitcoin, makroekonomik unsurlar gibi diğer faktörler tarafından baskı altına alınmaya devam ediyor. Basın zamanında, hizmetçi kripto hala 26.700 $ değerinde 27.000 $’ın altında işlem görüyordu.

Çin Yayınladı, Kripto İçin Yükseliş İşareti mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!