ChatGPT, Pasif Gelir İçin Paylaşılacak En iyi 3 Kripto Para Birimini Seçiyor

ChatGPT, Pasif Gelir İçin Paylaşılacak En iyi 3 Kripto Para Birimini Seçiyor
ChatGPT, Pasif Gelir İçin Paylaşılacak En iyi 3 Kripto Para Birimini Seçiyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ChatGPT, Pasif Gelir İçin Paylaşılacak En iyi 3 Kripto Para Birimini Seçiyor

ChatGPT, pasif gelir için paylaşılacak en iyi 3 kripto para birimini seçiyor
ChatGPT, Pasif Gelir İçin Paylaşılacak En iyi 3 Kripto Para Birimini Seçiyor

Kripto para birimlerini staking , farklı ağlar kullanılarak ve farklı hedefler için farklı şekillerde yapılabilir. Ancak hepsinin ortak bir noktası var: Staking tokenleri , ağ veya uygulamadaki hisselerinin her birinin orantılı bir payı için sahiplerini tekrar tekrar ödüllendirecek .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bunun nedeni, yatırımcıların sisteme doğrudan katılma hakkı için tokenlarını stake ettikleri protokol tarafından belirlenen belirli kurallar kapsamında kilitleyerek likiditelerini takas etmeleridir; bu, bir Hisse Kanıtı (PoS) mutabakatının doğrulayıcıları olabilir . protokolün yönetişimi yoluyla veya hatta merkezi olmayan bir borsaya , borç verme platformuna veya teminatlandırılmış bir varlığa likidite sağlayarak . Üstelik likiditenin ‘pasif gelir’ olarak adlandırılan bir maliyeti vardır.

İlginç bir şekilde, OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT gibi Yapay Zeka (AI) metin oluşturucuları, karmaşık bilgi parçalarını hızlı bir şekilde toplarken, finansal fırsatları bulmanıza veya binlerce proje arasından en iyi projeleri filtrelemenize yardımcı olabilecek değerli müttefikler olabilir .

Bu bağlamda Finbold, 7 Ekim’de ChatGPT-4’ten ” stake edilecek kripto para birimlerini belirlemesini ” istedi. Yapay zeka bunların arasında Ethereum ( ETH ), Tezos ( XTZ ) ve Cardano’yu ( ADA ) yapay zekanın deyimiyle “sahipleri tarafından ödül kazanmak için en çok stake edilenler” olarak gösterdi.

Ethereum (ETH)

“Ethereum, en büyük ve en tanınmış kripto para birimlerinden biridir. Proof of Stake (PoS) mutabakat mekanizmasını kullanıyor ve Ethereum 2.0’a geçişi staking’i mümkün kılıyor. ETH sahipleri, tokenlerini stake ederek ve ödüller kazanarak ağın güvenliğine ve yönetimine katılabilirler.”

— SohbetGPT-4

Finbold’un StakingRewards.com’dan aldığı verilere göre , ETH’yi Ethereum doğrulayıcısı haline getirmek, stake edilen miktarın yılda yaklaşık %3,71’ini ödüyor. Bu web sitesi aynı zamanda Ethereum için yıllık %3,34 olan tokenin uzun vadeli enflasyonuna göre ayarlanan ‘gerçek ödül oranını’ da hesaplıyor.

Ethereum (ETH) staking istatistikleri.
Ethereum (ETH) staking istatistikleri. Kaynak: StakingRewards.com

Özellikle, yayınlandığı sırada Ethereum’da toplam 44,57 milyar dolar stake edilmiş durumda ve bu, ETH’nin 200,74 milyar dolarlık piyasa değerinin %22,15’ine denk geliyor. Son 24 saatte ağdaki stake edilen token miktarında %14’e yakın bir artış yaşandı.

Tezos (XTZ)

“Tezos, PoS mutabakat mekanizmasını kullanan bir blockchain platformudur. XTZ sahipleri, stake ödülleri kazanırken tokenlarını stake edebilir ve ağın yönetimine katılabilir. Tezos, zincir üstü yönetimi ve token sahiplerinin protokol yükseltmelerine oy verme yeteneği ile tanınıyor.”

— SohbetGPT-4

Ağın mevcut durumunda XTZ’yi stake ederek yatırımcıların stake edilen miktarın üzerinde yıllık %5,18 oranında bir kazanç elde etmesi bekleniyor. Bununla birlikte, StakingRewards.com tarafından hesaplanan ‘gerçek ödül oranı’, token enflasyonu düşüldükten sonra getirinin aslında %0,92 olduğunu gösteriyor.

Tezos (XTZ) staking istatistikleri.
Tezos (XTZ) staking istatistikleri. Kaynak: StakingRewards.com

Bu arada Tezos sahipleri son 24 saatte tokenlerini %17,17 oranında geri çekti. Ayrıca, haberin yayınlandığı tarihe göre 644,87 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip olmasına rağmen, bunun %71,79’unun stake edilen XTZ için tahakkuk ettiğini ve toplam stake değerinin 476,16 milyon $ olduğunu belirtmek de önemlidir.

Cardano, PoS mutabakat mekanizmasını kullanan bir başka popüler kripto para birimidir. ADA sahipleri, tokenlerini Cardano ağında stake edebilir ve blok doğrulama ve oluşturma sürecine katılabilirler. ADA staking, katılımcıların ödül kazanmasını sağlıyor.”

— SohbetGPT-4

Finbold tarafından toplanan StakingRewards.com verilerine göre , 7 Ekim itibarıyla Cardano ağı, stake yapanlara yılda %3’e yakın ödül veriyor . Bu, ChatGPT-4’ün bu üç seçimi arasındaki düşük getiriyi temsil ediyor; bu, uzun vadede beklenen %0,39’luk ödül için ADA’nın token enflasyonuyla ayarlandığında daha da düşüyor.

Cardano (ADA) staking istatistikleri.
Cardano (ADA) staking istatistikleri. Kaynak: StakingRewards.com

ADA’da 6,08 milyar dolarlık stake piyasa değeriyle Cardano paydaşları, yerel tokeninin toplam piyasa değerinin %63,32’sini temsil ediyor. Yayınlandığı sırada stake etme eğilimi de Tezos gibi %12,9’luk bir çıkışla negatifti.

ChatGPT, Pasif Gelir İçin Paylaşılacak En iyi 3 Kripto Para Birimini Seçiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!