ChatGPT İntihal Ücretsiz mi?

ChatGPT İntihal Ücretsiz mi?
ChatGPT İntihal Ücretsiz mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ChatGPT İntihal Ücretsiz mi?

ChatGPT ile ilgili yutturmaca ve heyecan soğumaktan çok uzak. Her geçen gün, insanların bu AI botu ilgisini çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Google Trends’ten alınan veriler, ChatGPT arama terimine olan ilginin zaman içinde dik bir eğilim gösterdiğini gösterdi. Basın zamanında 100 okuma ile trend zirveyi gösteriyor.

Kaynak: Google Trendler
Kaynak: Google Trendler

Google’ı bir kenara bırakırsak sosyal medya platformlarında tartışmalar sürüyor. Çarşamba günü ‘ChatGPT’, Twitter’da trend olan bir ‘teknoloji’ konusuydu ve bunu doğruluyordu.

Alandan insanlar ChatGPT hakkında sağa, sola ve ortaya sorular atıyorlar. Artık, chatbot’un insanlara içerik oluşturma konusunda yardımcı olduğu biliniyor. Sonuç olarak, şu anda en çok konuşulan sorulardan biri, yanıtlarının intihal içermediğidir. Yani, bu yazıda, aynı şeyi değerlendireceğiz.

ChatGPT İntihal Ücretsiz mi?
ChatGPT İntihal Ücretsiz mi?

ChatGPT intihal: Bilmeniz gereken her şey

İntihal kontrolleri, metin setlerinin kopyalanıp kopyalanmadığını belirlemede yardımcı olur. Temel olarak, içeriğin özgünlüğünün bir turnusol testidir. PC Guide tarafından yakın zamanda yapılan bir analiz, birkaç raporun ChatGPT’den türetilen metnin test edildiğinde “intihal için %5 kadar düşük” puan aldığını öne sürdüğüne işaret etti.

Genellikle, gönderimlerde genellikle %15 ila %20’nin altındaki okumalar kabul edilebilir. Öte yandan,% 25’ten büyük bir sayı yüksek derecede intihal olarak kabul edilir.

ChatGPT intihalden uzak dursa da, ürettiği metinde zaman zaman içinde yeniden kullanılan ifadeler bulunur ve bu da soru işaretlerine yol açar. Yine de, dedektörlerdeki %5 okuma şu anda endişelenecek pek bir şey olmadığını gösteriyor.

Ek olarak, birkaç başka rapor, platformun herhangi bir malzemeye doğrudan atıfta bulunmadığının altını çizdi. Bu nedenle, ağır intihal olasılığı oldukça zayıftır. Ayrıca, yakın tarihli bir NPR makalesi,  AI ve intihal hakkında Aralık ayında yayınlanan bir rapora atıfta bulunarak,

Alandaki insanlar da aynı şeyi kabul ettiler ve ChatGPT’nin “orijinal ve otantik” içeriğini şimdiden kollarını açarak karşıladılar.

Bununla birlikte, şüphecilik hala hakimdir. New York Üniversitesi profesörleri, öğrencilerden intihali önlemek için ödevlerinde ve gönderimlerinde ChatGPT’yi kullanmamalarını açıkça istedi . Ek olarak, Seattle Devlet Okulları ve Los Angeles Birleşik Okul Bölgesi de Aralık ayında OpenAI botunun kullanımına kısıtlamalar getirdi .

ChatGPT İntihal Ücretsiz mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!