ChatGPT Boğa Koşusu İçin 3 Düşük Değerli Kripto Para Birimini Seçti!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ChatGPT Boğa Koşusu İçin 3 Düşük Değerli Kripto Para Birimini Seçti!

ChatGPT bir sonraki boğa koşusu için 3 düşük değerli kripto para birimini seçti
ChatGPT Boğa Koşusu İçin 3 Düşük Değerli Kripto Para Birimini Seçti!

Bitcoin ( BTC ), özellikle bu haftaki en son fiyat yükselişi nedeniyle 2023’te hem geleneksel finans varlıklarından hem de kripto para piyasasının çoğunluğundan daha iyi performans gösteriyor. Bu performans , BTC liderliğinde yeni başlayan bir boğa koşusunun olabileceği yönündeki tezahüratları artırdı .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bir boğa koşusunun gerçekten başlayıp başlamadığı veya bunun balinalar, Bitcoin madencileri ve büyük oyuncular için çıkış likiditesi olarak kullanılacak kısa bir uçuş olup olmadığı hala kesin değil . Bununla birlikte, TradinView Bitcoin hakimiyet endeksine (BTC.D) göre, BTC için uçuş başladı ve hakimiyeti Nisan 2021’den bu yana iki yılın en yüksek seviyelerine çıkarak haberin yayınlandığı tarihe göre %52,53’lük bir seviyeye ulaştı.

BTC.D 2 yılın en yüksek seviyesi. Kaynak: TradingView
BTC.D 2 yılın en yüksek seviyesi. Kaynak: TradingView

Tarihsel olarak Bitcoin, diğer projelere göre piyasa değeri hakimiyetinde bir artışla lider kripto para birimi olarak boğa koşularına başlar ve daha sonra kripto ticaretinde “alt sezon” olarak adlandırılan trendi takip edebilir .

Bunu aklında bulunduran Finbold, ödemeleri kripto cinsinden alan GPT-4 API botu aracılığıyla ChatGPT’ye başvurarak mevcut piyasa değeri ile temel değerleri arasında değer asimetrisine sahip üç düşük değerli kripto para birimi önerdi.

ChatGPT Alt Sezon İçin 3 Kripto Para Birimi Öneriyor

Özellikle Finbold, Yapay Zekanın (AI) “bir finansal haber kaynağı için kripto para birimi değer yatırımcısı danışmanlığı” rolünü oynamasını sağlamak için ilk kez ‘/ setrole’ komutunu kullandı . Daha sonra önceki bağlam olmadan aşağıdaki istemi kullandık:

“Mevcut piyasa değerleri ile gerçeğe uygun değerleri arasında dikkate değer bir asimetri olan 3 düşük değerli kripto para birimi önerin. Böylece değer yatırımcıları bir sonraki alt sezon/boğa piyasası için kendilerini konumlandırabilirler. Seçimlerinizi gerekçelendirin.”

— Finbold tarafından GPT-4 API’sinde kullanılan komut istemi

ChatGPT, bir sonraki boğa koşusu için ilgili gerekçeleriyle birlikte üç düşük sermayeli proje önerdi ve şunları reddetti:

“Bunlar mevcut piyasa koşullarına göre dikkatle seçilmiş seçimler olsa da, kripto piyasasının değişken ve öngörülemez doğası, yatırımcıların yatırım kararları vermeden önce her zaman kendi ayrıntılı araştırmalarını yapmaları gerektiği anlamına geliyor. Kripto para birimlerine yatırım yaparken ‘yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapın’ kavramını anlamak da çok önemli.”

— SohbetGPT-4

ChatGPT-4 bir sonraki boğa koşusu için ilk 3 düşük değerli kripto para birimi. Kaynak: Finbold
ChatGPT-4 bir sonraki boğa koşusu için ilk 3 düşük değerli kripto para birimi. Kaynak: Finbold

Grafik (GRT)

Özellikle bir sonraki boğa koşusu için yapay zekanın ilk seçimi The Graph’tır ( GRT ):

“Daha Aralık 2020’de piyasaya sürülmesine rağmen GRT, kendisini DeFi alanında kritik bir araç olarak konumlandırmayı başardı. Graph, blockchain için bir Google gibi işlev görüyor ve zincirdeki verileri indeksleyerek geliştiricilerin bu verileri kendi dapp’lerinde kolayca alıp kullanmalarına olanak tanıyor. Bu, geliştirme sürelerini kısaltıyor ve Merkezi Olmayan Finansın ( DeFi ) artan eğilimiyle birlikte , veri indeksleme, şu anda öngörmeyebileceğimiz şekillerde bu ekosistemin çok önemli bir yönü haline gelecek.”

— SohbetGPT-4

GRT, son 24 saatte %2,32 artışla 0,082 dolardan işlem görürken, %6’nın üzerinde birikmiş kayıplarla olumsuz bir aydan toparlanıyor. Graph’ın piyasa değeri 760 milyon dolar olup Finbold endeksinde 50. sırada yer almaktadır.

Düşük tavanlı boğa koşusu: GRT 1 aylık fiyat tablosu. Finbold
GRT 1 aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Orion Protokolü (ORN)

Bu beklenen boğa koşusunda olası bir alt sezon için ikinci seçim olarak GPT-4 AI, Orion Protokolünü ( ORN ) aldı:

“Orion Protokolü, tüm kripto pazarının likiditesini merkezi olmayan tek bir platformda toplayarak DeFi’deki en büyük sorunlardan bazılarını çözmeyi amaçlıyor. Merkezi ve merkezi olmayan kripto dünyaları arasındaki boşluğu doldurmak Orion’un önemli bir gücüdür ve DeFi’nin gelecekteki büyümesini kolaylaştırır. Hem merkezi hem de merkezi olmayan kaynakları bir araya getiren meta katmanlar giderek daha fazla gelecekteki altyapıya ve blockchain 3.0’ın üzerine inşa edileceği çerçevelere benziyor.”

— SohbetGPT-4

Bu arada ORN, son 24 saatte %1,85 artışla, yayınlandığı sırada 0,50 $ oranında el değiştiriyor ve aylık hafif bir yükseliş trendinde hareket ediyor. Onion Protokolü’nün piyasa değeri 17,1 milyon dolar olup Finbold endeksinde 682. sırada yer almaktadır.

Düşük tavanlı boğa koşusu: ORN 1 aylık fiyat tablosu.
ORN 1 aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Enjeksiyon Protokolü (INJ)

Injective Protokolü ( INJ ), ChatGPT’nin yapay zekası tarafından önerilen üçüncü düşük limitli kripto para birimidir:

“ Merkezi olmayan bir türev borsası olarak Injective Protokolü, aracıları ortadan kaldırarak, ilgili güvenlik riskleri olmadan merkezi bir borsanın hızını ve işlevselliğini vaat eden eşler arası ticaret sağlıyor. Kriptoda türev ticaretinin popülaritesindeki artış göz önüne alındığında, bu durum Injective Protokolünü gelecek vaat eden bir pazarda konumlandırıyor. Ayrıca, katman-2 çözümü Cosmos üzerine kuruludur ve eğer Ethereum ölçeklenebilirlik sorunlarıyla karşılaşmaya devam ederse bu bir artı olabilir.”

— SohbetGPT-4

INJ, son 24 saatte %2,98 kazanç elde ederek haberin yayınlandığı saatte 9,0 dolardan işlem görüyor ve bir ay önceki fiyat direncini kırıp yeni yerel zirveler belirliyor. Injective Protokolü’nün piyasa değeri 754,2 milyon dolardır ve Finbold endeksinde 51. sırada yer almaktadır.

INJ 1 aylık fiyat tablosu. Finbold
INJ 1 aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Her şey göz önüne alındığında, bir boğa koşusunun halihazırda gerçekleşeceğine veya bir alt sezonun gerçekleşeceğine dair hiçbir garanti yoktur. Gelecekteki fiyat hareketleri tamamen ekosistemdeki gelişmelere ve makroekonomiye bağlı olacaktır.

Düşük piyasa değeri olan varlıkların, tüccarlar ve yatırımcılar için daha yüksek oynaklık ve riskler sunduğunu söylemek de önemlidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ChatGPT Boğa Koşusu İçin 3 Düşük Değerli Kripto Para Birimini Seçti!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!