ChatGPT, 2024 Başı İçin BNB Fiyatını Tahmin Ediyor!

Binance Coin Grafik Analizi: Yön Ne Taraf?
Binance Coin Grafik Analizi: Yön Ne Taraf?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ChatGPT, 2024 Başı İçin BNB Fiyatını Tahmin Ediyor!

ChatGPT, 2024 başı için BNB fiyatını tahmin ediyor
ChatGPT, 2024 Başı İçin BNB Fiyatını Tahmin Ediyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance , şefi Changpeng Zhao’nun suçlamaları kabul etmesi ve 21 Kasım Salı günü CEO’luktan istifa etmesiyle sarsıcı bir değişimle boğuşuyor.

Bu şaşırtıcı gelişme, Adalet Bakanlığı (DOJ) ile çok yıllı kapsamlı bir soruşturmanın çözümünü işaret eden 4,3 milyar dolarlık devasa anlaşmanın bir parçası olarak geldi. Seattle’da Yargıç Brian Tsuchida’nın huzuruna çıkan Zhao ve diğerleri, Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle ve ABD ekonomik yaptırımlarını kasıtlı olarak atlatmakla suçlanırken, etkili bir kara para aklama karşıtı program uygulamamakla suçlandılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Adalet Bakanlığı’nın iddiaları, zorunlu kontrollere bağlı kalmadan ABD pazarından kâr elde etmek için ortak bir çabanın altını çiziyor. Zhao, mahkemeye çıktıktan sonra “hatalar yaptığını” kabul etti ve “sorumluluk alması gerektiğini” ekledi.

Buna karşılık Binance, bölgesel pazarların eski küresel başkanı Richard Teng’i yeni İcra Kurulu Başkanı olarak atadı.

Bu olayların ışığında, kripto piyasası yılın son haftalarına girerken , yaşanan çalkantının Binance tarafından ihraç edilen Binance Coin’in ( BNB ) fiyatını etkileyip etkilemeyeceğini öğrenmek için yapay zeka (AI) chatbot ChatGPT’ye başvurduk.

ChatGPT’nin Yanıtı

OpenAI’nin popüler aracı, ” yüksek düzeyde piyasa belirsizliği” ve kripto para birimi fiyatı üzerinde etkisi olan “sayısız faktör” nedeniyle BNB’nin fiyatı için belirli bir 2024 tahmini sunmayı reddetti .

Ancak BNB, Zhao’nun suçunu kabul ettiği 21 Kasım’daki seviyesinden zaten kayda değer bir düşüş yaşadı ve ChagGPT, “Piyasa muhtemelen en büyük kripto para borsalarından birini çevreleyen belirsizliğe ve potansiyel düzenleyici etkilere yanıt veriyor” dedi.

“Binance’de son dönemde yaşanan çalkantı göz önüne alındığında, yatırımcıların güveni, bir platformdaki kilit isimlerin dahil olduğu hukuki sorunlardan önemli ölçüde etkilenebilir ve bu da artan volatiliteye ve satışlara yol açabilir.”

– ChatGPT yanıtta yazdı.

ChatGPT, sonuç olarak Binance’teki suç duyurusu ve liderlik değişikliğinin “bir istikrarsızlık dönemine ve Binance Coin’e (BNB) olan güvenin azalmasına” yol açabileceğini ekledi.

“Düzenlemelerle ilgili endişeler devam ederse veya Binance için devam eden yasal zorluklar varsa, bu durum BNB’nin fiyatını olumsuz etkilemeye devam edebilir.”

ChatGPT'nin BNB'ye yanıtı. Kaynak: ChatGPT
ChatGPT’nin BNB’ye yanıtı. Kaynak: ChatGPT

BNB Fiyat Analizi

Bu yazının yazıldığı 24 Kasım tarihinde BNB’nin fiyatı %0,9’dan fazla artışla 234,35 $ seviyesinde bulunuyordu. 

Geçen hafta fiyatı, haberin açıklanmasından bu yana %3,7’den fazla ve yaklaşık %13 düştü. 

BNB 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
BNB 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Düşüş, BNB’nin yılbaşından bugüne performansını -%5,8 ile kırmızıya çekti.

ChatGPT, 2024 Başı İçin BNB Fiyatını Tahmin Ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!