Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?

Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?
Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?

Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?
Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?

Kripto para piyasası son derece değişken ve düzenli olarak belirsizlik ve panik dönemleriyle karşı karşıya. Bu gibi durumlarda, bir yatırımcı yatırımlarını ve bazı durumlarda çok büyük yatırımlarını geri çekme dürtüsü hissedebilir. Yanlış bilgilendirilmiş bir karar, yatırımcının stratejisini ve ayrıca kripto piyasalarını engelleyebilir. Iceberg siparişlerinin geldiği yer burasıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Mantıklı ve stratejik bir planı takip ederken metodik olarak bir dizi işlem gerçekleştiren bir piyasa oyuncusu, bir buzdağı emri oluşturur. Basit olması için, bir “buzdağı emrini” birkaç küçük parçaya bölünmüş büyük bir ticaret emri olarak düşünebiliriz. Birden çok küçük değerli siparişi yürütmek, büyük bir işlemi boşaltmaktan daha basit ve daha kazançlıdır. Bu, bir buzdağının sadece ucunun görünmesine benzer.

Kripto para piyasasını ve bir yatırımcının 50.000 Bitcoin alması veya satması gereken durumu düşünün . Her işlem blok zincirine kaydedildiğinden, tutarın tamamı her zaman sipariş defterlerinde görünür olacaktır. Bu büyüklükteki bir işlem, genel kripto para piyasası için de zararlı olacaktır.

Yatırımcının bu durumu yatıştırmak için aynı emri daha küçük parçalara ayırması gerekiyor. Bu, tacirler ve yatırımcılar arasında paniğe neden olmaz. Emir işleme alındığında diğer piyasa oyuncuları habersizdir.

Iceberg sıralaması Crypto’da neden önemlidir?

Cüzdanlarında çok sayıda para birimi bulunan bir grup insan olan kripto balinaları, hareket etme fırsatı bulmak için sürekli olarak piyasaları izliyor. Bu tür kişiler, çok sayıda madeni para satın alırlarsa veya satarlarsa, piyasayı önemli ölçüde alt üst edebilirler.

Pompala ve boşalt taktiğinin ayrıca herhangi bir kripto para biriminin fiyatını etkilediği ve bunun da piyasayı bir bütün olarak etkilediği bilinmektedir.

Iceberg emirleri bu tür hareketleri yumuşatır. Daha büyük pazarı etkilemeden toplu siparişlerin hareketine izin verirler. Bu, küçük bireysel yatırımcıların zarar görmemesini sağlayacağı ve ikincisi paniğe yol açmayacağı için son derece önemli bir yöntemdir. Buzdağı siparişleri ayrıca değişken piyasalara istikrar getirir .

Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?

Buzdağı Emri Nedir ve Kriptoda Neden Önemlidir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!