Bu Olay, Bitcoin’i 50 Bin Dolara Gönderebilir!

Bu Olay, Bitcoin'i 50 Bin Dolara Gönderebilir!
Bu Olay, Bitcoin'i 50 Bin Dolara Gönderebilir!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Ekonomik Olay, Bitcoin’i 2023 Yazının Sonuna Kadar 50 Bin Dolara Gönderebilir

Bu ekonomik olay, Bitcoin'i 2023 yazının sonuna kadar 50 bin dolara gönderebilir.
Bu Ekonomik Olay, Bitcoin’i 2023 Yazının Sonuna Kadar 50 Bin Dolara Gönderebilir

Küresel ekonomi şu anda ABD’nin olası temerrüdüne odaklanmış durumda çünkü borçlanma limitlerinin yükseltilmesi konusundaki soğukluk hüküm sürüyor.

Böyle bir tarihsel temerrüt durumunda, piyasa analistleri, dijital para biriminin geleneksel finans sektörüyle bir düzeyde korelasyon oluşturduğunu göz önünde bulundurarak, Bitcoin’in ( BTC ) değeri üzerinde potansiyel bir doğrudan etki öngörüyorlar .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bu satırda, Standard Chartered FX Araştırma Başkanı Geoff Kendrick, borç tavanı Temmuz ayının tahmini son tarihine kadar yükseltilmezse BTC’nin yaklaşık 20.000 $ artarak mevcut değerden yaklaşık 49.000 $’a veya %68’lik bir büyümeye ulaşabileceğine inanıyor . Business Insider’ın 29 Nisan’da bildirdiğine göre , bir varsayılan meydana geliyor .

Kendrick, BTC’nin stres dönemlerinde iyi performans gösterme konusunda bir üne sahip olduğunu ve merkezi olmayan yapısı nedeniyle genellikle güvenli bir sığınak olarak görüldüğünü belirtti.

Ancak analist, BTC’nin tekrar toparlanmadan önce yaklaşık 5.000 $’lık bir düşüş öngörürken düz bir çizgide toparlanmayabileceğine dikkat çekerek bir miktar oynaklık bekliyor.

Aynı zamanda, Ethereum ( ETH ) gibi diğer kripto para birimleri daha çok hisse senedi gibi ticaret yapabilir ve temerrüde düşebilirken, BTC’nin güvenli bir sığınak olarak davranışının onu en uygun ticaret haline getirdiğine dikkat çekti .

“Aslında, en uygun ticaret muhtemelen uzun Bitcoin, kısa Ethereum olacaktır. Bu tür bir karışım muhtemelen bunun iyi bir ifadesi olacaktır,” dedi Kendrick.

Borç tavanının yükseltilmesi konusunda milletvekilleri arasındaki çıkmaza rağmen Kendrick, bunun “düşük olasılıklı, yüksek etkili bir olay” olduğunu belirtti.

Stresli Anlardan Yararlanan Bitcoin

Gerçekten de, BTC temerrüde düşme durumunda toparlanmayı başarırsa, bu yıl kripto paranın toparlanmak için geleneksel finans sektörü serpintisinden ikinci kez faydalanması olacaktır. Özellikle, BTC, bankacılık sektörü krizinin bir katalizör görevi görmesinin ardından 30.000 $ seviyesini yeniden test etti .

Genel olarak Kendrick, bankacılık kargaşası, Bitcoin halving ve Fed faiz artışlarının beklenen sonu gibi çeşitli faktörler nedeniyle 2024’ün sonunda 100.000 dolara yükselebileceğini tahmin ederek Bitcoin’e karşı yükselişini dile getirdi .

“Belirsizlik kaynakları devam ederken, 100.000 USD seviyesine giden patikanın netleştiğini düşünüyoruz” dedi.

Bitcoin Fiyat Analizi

Varlık artan oynaklıkla karşı karşıya olduğu için BTC şu anda 30.000 $ pozisyonunu geri almaya çalışıyor. Basın zamanında, BTC yaklaşık %7’lik haftalık kazançları temsil eden 29.254 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin fiyat tablosu (7 günlük). Kaynak: Finbold.com
Bitcoin fiyat tablosu (7 günlük). Kaynak: Finbold.com

Varlığın TradingView’den alınan bir günlük teknik analizi yükselişe geçti. Göstergelerin bir özeti, 14’te ‘al’ duyarlılığını önerirken, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü bir satın alma’ için. Öte yandan, osilatörler 9’da ‘nötr’.

30 Nisan 2023 itibarıyla Bitcoin için 1 günlük TA analizi. Kaynak: TradingView.com
30 Nisan 2023 itibarıyla Bitcoin için 1 günlük TA analizi. Kaynak: TradingView.com

Genel olarak, Bitcoin’in son fiyat hareketi olumlu bir duygu ifade etti, ancak bir sonraki önemli direnç bölgesini kırmak için yeterli olmadı . Bununla birlikte, BTC 30.000 dolarlık kritik fiyat seviyesini talep ederse, yakın gelecekte uzun süreli bir yükseliş rallisine işaret edebilir.

Bu Olay, Bitcoin’i 50 Bin Dolara Gönderebilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!