Bu Hafta Bitcoin Fiyatı Ne Olacak! Yeni Dipler Mi Bekleniyor?

Bitcoin Hafta Sonuna Kadar 50 Bin Dolar Olabilir!
Bitcoin Hafta Sonuna Kadar 50 Bin Dolar Olabilir!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Hafta Bitcoin Fiyatı Ne Olacak! Yeni Dipler Mi Bekleniyor?

Bitcoin’in sıkıntılı süreci devam ediyor. Bitcoin ETF’nin geçtiğimiz hafta SEC tarafından onaylanmasının ardından herkesin yükseliş beklediği bir piyasada düşüşler hakim oldu. Düşüş son zamanlarda benzeri görülmemiş bir durum ve art arda dört gün süren negatif kapanışın beklenmedik bir kayıp serisini yansıtıyor. Bu yazının yazıldığı an itibarıyla BTC fiyatı %0,22 düşerek 42.588 dolardan alıcı buldu ve pazar hacmi 834 milyar dolara düştü.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin ETF – Haber Etkinliğini Sat

Bitcoin, aralarında BlackRock ve Fidelity Investments gibi dev varlık yönetimi firmalarının da bulunduğu 11 ETF başvurusunun onaylanıp işleme koyulmasının ardından hızla iki yılın en yüksek seviyesi olan 49.000 dolara ulaştı.

Kripto analisti Tony Sycamore’un belirttiği gibi, sonraki düşüş, satın alma söylentilerine ve satış gerçeklerine dayanan bir fiyat tepkisini ortaya çıkardı. Sycamore’a göre BTC’nin fiyatı 38.000 ila 40.000 dolar fiyat aralığına düşebilir.

Bitcoin ETF’lerini son dönemde en yakından takip eden Bloomberg Intelligence kıdemli analisti Eric Balchunas, yeni başlatılan ABD spot fonuna ilk iki günde 819 milyon dolar yatırım yapıldığını söyledi. .

Bunlar arasında BlackRock’un başlattığı iShares Bitcoin Trust 500 milyon dolarlık yatırım alırken, Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund da 422 milyon dolarlık yatırım alan bir diğer dikkat çeken şirket oldu.

Piyasada da olumsuz koşullar vardı. 26 milyar dolarlık şaşırtıcı bir varlığa sahip olan ve kendi alanında bir numara olan Grayscale Bitcoin Trust, geçen hafta yatırımcıların ters köşe olmasına sebep oldu ve ETF’ye dönüştürülmesinin ardından 579 milyon dolarlık önemli çıkışlarla panik havası yarattı.

Bitcoin Fiyatı Düşer Mi?

Son dönemde yaptığı analizlerle manşetlere çıkan Ali Martinez, BTC fiyatının yönüne ilişkin tahminlerde bulunulmasına olanak tanıyor ve önemli bir paralel kanalın varlığına dikkat çekiyor. Martinez tarafından paylaşılan grafiğe göre (aşağıya bakın), BTC kanalın tepesinde 48.000 dolarda dirençle karşı karşıya görünüyor.

Grafikte yukarı direnç 48.000 dolarda, Bitcoin’in tabanı ise 34.000 dolarda yer alıyor ve olası bir olumsuz durum fiyatı bu seviyeye itebilir. Belki de söz konusu seviyelere bir düşüş, Bitcoin’in gözlemlenen üst seviyeye yükselmesine neden olabilir. 57.000 USD tetiklenebilir.

Martinez başka bir konuya da dikkat çekti. Analist, 12 Ocak’ta 9,43’e yükselen Bitcoin Madenci Pozisyon Endeksi’nde (MPI) önemli bir değişiklik olduğunu kaydetti. MPI’daki artış, madencilerin normalden daha fazla miktarda Bitcoin taşıdığını ve bunu satıyor olabileceğini gösteriyor.

Analist, mevcut fiyat düzeltmesine rağmen madencilerin bu devam eden satışlarının fiyatları etkilemeye devam edebileceğini, muhtemelen ek satışların meydana gelebileceğini ve fiyatların daha da düşük seviyelere çekilebileceğini söyledi. Madencilerin fiyat üzerindeki etkisine bakıldığında madencilerin BTC üzerindeki etkisinin ne kadar büyük olduğu görülüyor ve yatırımcıların bu durumu yakından takip etmesi gerekiyor.

Bu Hafta Bitcoin Fiyatı Ne Olacak! Yeni Dipler Mi Bekleniyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!