BTC Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa Bitcoin Bu Fiyattan İşlem Görür

Bitcoin Bir Sonraki Yarılanmada 220.000 Dolara Ulaşabilir mi?
Bitcoin Bir Sonraki Yarılanmada 220.000 Dolara Ulaşabilir mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa Bitcoin Bu Fiyattan İşlem Görür

BTC tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaşırsa Bitcoin bu fiyattan işlem görür
BTC Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa Bitcoin Bu Fiyattan İşlem Görür

Tahmin edilebilirliği nedeniyle, kripto para yatırımcıları genellikle Bitcoin ( BTC ) arz enflasyonunu gözden kaçırıyor. Tahmin edilebilir enflasyonun hala ekonomik etkileri olduğunu anlamak, bu pazardaki yatırım sonuçlarından faydalanabilir.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Finbold özellikle Bitcoin’in arz enflasyonuna farklı bir perspektiften baktı. Bu ekonomilerin pratik etkilerini anlamayı ve Bitcoin sahiplerine değerli bilgiler sağlamayı amaçladık . Bu, Bitcoin’in en yüksek piyasa değerine ulaşması durumunda ticaret yapacağı kesin fiyatın hesaplanmasıyla elde edilir.

Orantılı olarak, bir emtianın enflasyonist arzı, aynı değerini (veya fiyatını) korumak için daha fazla talep gerektirir. Bu iki faktör bir emtia fiyatının artmasını veya düşmesini etkiler. Bitcoin de dahil olmak üzere her kripto para biriminin kendine özgü ekonomik yapısı vardır.

TradingView endeksine göre Bitcoin, 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek piyasa değeri olan 1,302 trilyon dolara sahipti . Bu arada Bitcoin, CoinMarketCap tarafından kaydedildiği üzere 68.789 $ gibi yüksek bir fiyattan işlem görüyordu . Ters bir hesaplama, o dönemde yaklaşık 18.927 milyon BTC’lik dolaşımdaki arzı gösteriyor.

CRYPTOCAP – BTC günlük piyasa değeri.
CRYPTOCAP – BTC günlük piyasa değeri. Kaynak: TradingView

Bitcoin Arz Enflasyonu ve Ekonomik Etkileri

BTC’nin arz enflasyonunu ve bunun ekonomik etkilerini inceleyelim. 30 Kasım’da Bitcoin’in dolaşımda 19.557 milyon madeni para arzı vardı. Bu, iki yılda 630.000 BTC’lik (%3,32) veya yılda yaklaşık %1,66’lık bir arz enflasyonuyla sonuçlanır.

Bitcoin kaynağı.
Bitcoin kaynağı. Kaynak: CoinMarketCap

Fiyat projeksiyonu aynı zamanda bu enflasyonun ilgili ekonomik etkilerini de göstermektedir. Önde gelen kripto para biriminin 1,302 trilyon dolarlık piyasa değeri ile en yüksek spekülatif talebine ulaşması durumunda BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesinden orantılı olarak daha düşük bir fiyatla işlem görecek.

Yayınlanma sırasındaki dolaşımdaki arz göz önüne alındığında, Bitcoin en yüksek kapitalizasyonda 66.574 dolardan işlem görecek. İlginç bir şekilde, 2021’deki önceki fiyata göre 2.215 dolar (%3,2) kayıp yaşandı.

Ancak bu hala mevcut 37.600 dolarlık fiyattan %77 oranında potansiyel bir artışa işaret ediyor.

Tahminin Bitcoin için 2021 ile aynı talebi gerektirdiğini anlamak önemlidir. Bu bağlamda bu talebin bir daha görüleceğinin garantisi yok. Öte yandan önümüzdeki yıllarda talebin daha da artması da mümkün.

BTC Tüm Zamanların En Yüksek Piyasa Değerine Ulaşırsa Bitcoin Bu Fiyattan İşlem Görür

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!